Kiemelt, stratégiai ágazat a sport

Győr+ Illusztráció: Ács Tamás
2025.02.12. 15:35

Kiemelten támogatják a sportegyesületeket – erről Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő nyilatkozott a Győr+ Médiának.

A sport támogatására az országos költségvetés tervezésekor is gondolnak, míg 2010-ben 17 milliárd forinttal járultak hozzá a terület támogatásához, 2025-ben pedig már ennek az összegnek a tízszeresével lehet számolni. Simon Róbert Balázs szerint „fontos kiemelni a TAO-támogatások rendszerét, ezekről az Európai Bizottság 2023-ban döntött és 2029-ig hosszabbította meg ezt a lehetőséget. Itt az infrastruktúra-fejlesztések kerülnek középpontba.”

Az országgyűlési képviselő kiemelte, hogy a mindennapos testnevelésben 1,2 millióan vesznek részt és az iskolák számára megszervezik az Úszó Nemzet Programot is, a sportolni vágyóknak pedig további lehetőségeket ad a Sportoló Nemzet Program. „Nagyon fontosnak tartom, hogy a fogyatékkal élők, illetve a seniorok, tehát az idősek is sportja is támogatásra kerül az országos költségvetésből” – emelte ki. A képviselő szerint ez hozzájárul ahhoz, hogy az országban élők közérzete és egészségi állapota javuljon.

„Kijelenthetjük azt, hogy Nyugat-Magyarország sportfővárosa Győr – óriási hagyományokkal, nemcsak a múltban, hanem a jelenben is – ezt szeretnénk folytatni a következő időszakban is. Éppen ezért a kormányzat néhány évvel ezelőtt úgy döntött, hogy néhány kiemelt vidéki sportegyesületet támogat, 2024-ben 325 millió forintot kapott konzorciumban három győri egyesület: a GYAC, a Győri Vízisport Egyesület és a Győri Úszó Egyesület” – emlékeztetett Simon Róbert Balázs. Az országgyűlési képviselő információi szerint a támogatásra 2025-ben is számíthatnak a város nívós klubjai.

A város a tavalyi költségvetésében 170 millió forinttal tudott hozzájárulni az önkormányzat az egyesületek működéséhez, a pályázati úton elérhető támogatás kapcsán Simon Róbert Balázs megjegyezte, hogy fontos a több ezer sportoló gyermek lehetőségeinek folyamatos, zavartalan biztosítása, de emlékeztetett a létesítmény-használat támogatására is.