A Győr+ Rádió vendége volt Dr. Bóka Tibor, akivel a június 13-i Jótékonysági Focitornáról beszélgettünk. A hagyományos eseménynek ezúttal is az ETO műfüves pályája ad otthont, a torna teljes bevételével pedig a mindszentpusztai autista otthon működését támogatják.
A kezdeményezés immár kilencedik alkalommal hívja pályára a segíteni vágyó amatőr csapatokat. A torna 2017-ben indult útjára, azóta pedig évről évre egyre többen csatlakoznak a nemes célhoz. Az esemény mögé az első pillanattól odaállt az ETO FC Győr is, amely a helyszín biztosításával támogatja a rendezvényt.
Dr. Bóka Tibor a műsorban kiemelte: jó érzés látni, hogy a sport valódi közösségépítő erővel bír Győrben és környékén, és sokan fontosnak érzik az autizmussal élők támogatását. A szervezők célja idén is az, hogy a sporton keresztül segítsenek a mindszentpusztai otthon lakóinak mindennapjain.
A rendezvényre továbbra is várják a csapatok jelentkezését. A szervezők bíznak benne, hogy az idei torna ismét remek hangulatban, sok résztvevővel és még több összefogással valósulhat meg.