A győri Qualitative Production (QP) lett a kínai BYD elektromosautó-gyártó első magyar beszállítója. A cég gyári szerelési eszközöket, összeszerelő asztalokat és különféle készülékelemeket szállít a szegedi gyárnak. A közös munka már meg is kezdődött.
A QP a Nemzeti Befektetési Ügynökség, a HIPA által megszervezett befektetési fórumon kapott lehetőséget a bemutatkozásra – írja a Világgazdaság. A beszállításra többen is jelentkeztek. A kínaiak az audit során reggel nyolctól este hatig videón keresztül folyamatosan követték a győri cég termelését. Elsősorban a termékek minőségét, a QP 24 órás üzemeltetési kapacitását, a gyors kommunikációt és a rugalmasságot értékelték a választás során.
Minden jel arra utal, hogy a QP – noha a hasonló profilú vállalatok elbizonytalanodtak, amikor járműipar megkezdte átállását az elektromos motorokra – az új struktúrában is megtalálta a helyét. A korábban is rendkívül sikeres társaság 1993-ban alakult, vezérigazgatója Bogisich Ferenc.
A Győr+ Média Zrt. tavaly augusztusban írt róla portrét. A város ismert üzletembere akkor úgy fogalmazott: Az autóipar tudvalévőleg lassú tempóra váltott, átalakult a gazdasági, pénzügyi környezete, hajtástechnikát cserél, ez érinti a várost, s a Győrben dolgozó beszállítói céget is. Hangsúlyozta: „Egy ilyen vállalkozásból kilépni sem könnyű, felelős vagyok mintegy kétszáz munkatársamért, és érzelmileg erősen kötődöm a részvénytársasághoz.