Fáklyázás óriási lánggal, hanggal az Ipari Parkban

Győr+ Fotó: Marcali Gábor
2025.09.24. 12:15

Fáklyázással járó karbantartási munkát végeztek szerdán délelőtt az Ajka – Győr DN400 gázvezetéken. Ez a tevékenység óhatatlanul is erős fény- és hanghatásokkal járt az adott területen.

A fáklyázás a Győr gázátadó állomás (hrsz.: Győr 5387/244; GPS koordináta: 47.6791227, E 17.7124316) melletti fáklyán történt – amiről az FGSZ Földgázszállító Zrt. tájékoztatta is a lakosságot -, és azok, akik éppen a közelben tartózkodtak, észlelhették, hogy mindez valóban erős fény- és hanghatással járt.

A fáklyázás az a folyamat, amikor a nem hasznosítható földgázt, jellemzően a kitermelés során vagy vezetékeken keletkező felesleget, ellenőrzött körülmények között elégetik egy fáklya toronyban, hogy elkerüljék a globális felmelegedést okozó metán közvetlen kibocsátását. Ez a módszer a földgáz égéséből származó szén-dioxidot állít elő, amely ugyan üvegházhatású gáz, de jelentősen kevésbé káros, mint az elégetetlen metán.

Kapcsolódó témák: #földgáz | #gáz | #Ipari Park |