Voks 2025

Érkeznek a postaládákba a szavazólapok

Földvári Gabriella Fotó: Marcali Gábor
2025.05.16. 11:53

Vármegyénkben is elkezdte a Posta a Voks 2025 szavazólapok kézbesítését. Ebből az alkalomból tartottak közös sajtótájékoztatót a Fidesz-KDNP választókerületi elnökei pénteken a győri 2-es Posta épülete előtt.

Elsőként Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő, az 1. számú választókerület elnöke mondta el, hogy a Voks 2025 véleménynyilvánító szavazáshoz kapcsolódó borítékok, amelyek a szavazólapokat tartalmazzák a napokban, valamint a jövő héten megérkeznek városunkba, illetve a vármegye összes településére. A szavazás az Ukrajna európai uniós csatlakozásának előrehozataláról szól. A magyar kormány úgy döntött, hogy megkérdezi a magyarok véleményét. „Ukrajna európai uniós csatlakozásának, annak előrehozatalának komoly kockázatai vannak, ebből egyet szeretnék kiemelni. Ez a pénzügyi kockázat, hiszen Ukrajnában jelen pillanatban háború zajlik Oroszországgal, és az Európai Unió így is erőn felül támogatja Ukrajnát ebben a háborúban. Az előrehozott csatlakozás pedig azt jelentené, hogy az európai uniós források még nagyobb mértékben kerülnének Ukrajnába, ami azt is jelentené, hogy ezzel sérülnének az Európai Unió országainak pénzügyi lehetőségei. Én arra biztatom a közvéleményt, hogy erre a feltett kérdésre a szavazólapon keresztül szavazzanak nemmel!” – zárta gondolatait Simon Róbert Balázs.

Dr. Fekete Dávid a 2. számú választókerület elnöke beszédében hangsúlyozta: Magyarország kormánya világossá tette, hogy a magyar emberek véleményével szemben nem fog soha politizálni, nem fog olyan döntéseket támogatni, amely nem a magyar emberek érdekét szolgálja. Magyarország kormánya és a Fidesz-KDNP úgy gondolja, hogy egy gyorsított ukrán európai uniós csatlakozás csak ártana Magyarországnak. Komoly veszélyeket rejt ez a csatlakozás, éppen ezért elindítottuk a véleménynyilvánító szavazást. Én is arra buzdítok mindenkit, minden győrit, minden Győr környéki polgárt, hogy amikor megkapta a szavazólapot, töltse ki, és aztán küldje vissza, hiszen nagyon fontos, hogy minél többen elmondjuk a véleményünket.” – hívta fel a figyelmet a politikus.

Majd így folytatta: „Szerintünk komoly veszélyeket rejt a városra és a térségre nézve is egy gyorsított ukrán csatlakozás. Én a közbiztonsági és a közegészségügyi kockázatokra szeretnék rávilágítani, hiszen látjuk azt, hogy Ukrajna egy háborúban álló ország, azt is tudjuk, hogy rengeteg fegyver, több tízezer fegyver van szabad kézben, és az ukrán szervezett bűnözés legendás itt Kelet-Közép-Európában. Mi nem szeretnénk azt, hogyha Győr utcáin is felütné fejét az ukrán maffia, és nem szeretnénk azt, hogyha a győrieknek, a Győr környékieknek attól kellene tartania, hogy ezek a szabad kézben lévő ukrán fegyverek egyszer csak elkezdenek Magyarország irányába tartani.” – hangsúlyozta dr. Fekete Dávid.

„A soproni emberek érdeke az, hogy ezen a szavazáson mi nemmel szavazzunk. Az a magyar emberek és a soproniak érdeke, hogy Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása ne tudjon létrejönni. Álljunk ki közösen a magyar érdek mellett! „– ezt már dr. Barcza Attilát a 4-es számú választókerület elnöke mondta. „Van Magyarországon egy formáció, a Tisza Párt, aki már megkérdezte a saját táborát erről, és annak az eredménye az lett, hogy 58 százalék támogatja azt, hogy Ukrajna uniós csatlakozására szükség van. Én ezt az adatot nem hiszem el. Azt gondolom, hogy ez manipuláció. Ezzel csak a brüsszeli támogatóik érdekének kívánnak megfelelni. Én azt sem hiszem el, hogy a Tisza Párt szavazóinak 58 százaléka ezt szeretné. Én azt gondolom, hogy Magyarország érdeke az, hogy erre nemmel szavazzunk, az, hogy a magyar érdeket nézzük. Magyarország legnagyobb humanitárius akcióját hajtja végre jelenleg az orosz-ukrán háború kapcsán. Mindent megteszünk, amit tudunk, de a mi célunk a béke és a fegyverszünetnek az elérése. – emelte ki dr. Barcza Attila.  

Dr. Nagy István, az 5-ös számú választókerület elnöke, agrárminiszterként az agrárium jövőjének szempontjából közelítette meg a kérdést. „Láttuk már, nem csak feltételezés, hogy milyen hatásokkal bír a felkészülés nélküli uniós csatlakozás. Mi tanúi voltunk gazdaként annak, hogy mit jelent, ha létrejön egy olyan szabadkereskedelmi megállapodás az Európai Unió és Ukrajna között, amiben sem mennyiségi, sem minőségi korlátozás nincs: összeomló belső piac, a gazdáknak elvész a jövőképe. Látjuk azt is, hogy Ukrajnában nem ugyanolyan minőségű paraméterek mellett termelnek, mint Európában, hanem 20 éve betiltott növényvédőszerekkel, GMO-s vetőmagvakkal és hasonlók felhasználásával, sem állatjóléti szabályok, intézkedések nincsennek.  Ez mind-mind veszélyezteti nemcsak a gazdák megélhetését, hanem a több mint 500 millió európaiuniós polgár mindennapi kenyerének biztonságát! – mutatott rá dr. Nagy István.

Kapcsolódó témák: #Európai Unió | #híradó | #Ukrajna | #Voks2025 |