34 milliót loptak el egy győri cég számlájáról a netes csalók

Győr+ Illusztráció: depositphotos.com
2024.04.09. 12:54

Több tízmilliós netes csalás Győrben. A telefonáló rendkívül udvarias és segítőkész volt, így a számlatulajdonosban nem is merült fel, hogy csalók prédájává válhat.

Banki ügyintézőnek adta ki magát az a csaló, aki április 4-én hívta fel a későbbi sértettet, hogy gyanús utalásokat észlel a cége bankszámláján. A telefonáló rendkívül udvarias és segítőkész volt, így a számlatulajdonosban nem is merült fel, hogy csalók prédájává válhat. A „banki ügyintéző” kérte, hogy az illetéktelen hozzáférések megakadályozása érdekében a férfi telepítse mobiltelefonjára az Anydesk alkalmazást, ezt követően egy jóváhagyó kódot fog kapni, és azt olvassa be.

A sértett a kéréseknek eleget tett, és még aznap, összesen 7 átutalást hajtott végre a számláról a bűncselekmény elkövetője.

Másnap a győri férfi észlelte, hogy a cég számlájáról közel 34 millió forint tűnt el, így a helyi bankfiókot kereste fel, ahol megtudta, hogy csalók áldozatává vált.

Az ügyben a rendőrség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt büntetőeljárást indított, és az eset körülményeit a Mátrix Projekt keretében vizsgálja.

A rendőrség kéri, hogy az áldozattá válás elkerülése érdekében fogadják meg a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság tanácsait:

  • Személyes és pénzügyi adataink nagy értéket képviselnek. Ha ezekhez illetéktelenek hozzáférnek, komoly anyagi károkat is okozhatnak.
  • A bűnözők megtévesztő telefonhívásokkal, e-mailekkel és közösségi oldalakon keresztül küldött üzenetekkel próbálnak meg hozzájutni a felhasználók adataihoz.
  • Bankszámla- és kártyaadataikat semmilyen körülmények között ne adják ki idegeneknek!
  • Belépési jelszavaikat és a kártya hátoldalán található CVC-kódot a hivatalos ügyintézés során nem kérik, ugyanakkor ennek ismeretében illetéktelenek online tranzakciókat tudnak végrehajtani a bankkártya fizikai jelenléte nélkül is.
  • Soha ne adják meg banki adataikat egy idegen forrásból származó linkre kattintva!

Az online térben elkövetett csalások megelőzéséről további hasznos információkat, aktualitásokat, tanácsokat a KiberPajzs oldalán talál.

Forrás: police.hu

Illusztráció: depositphotos.com

Kapcsolódó témák: #Győr | #internetes csalás | #rendőrség |