Az ENSZ-szervezeteknél is várják a győri hallgatókat

Győr+ Fotó: Adorján András)
2024.04.17. 20:45

Az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) több budapesti székhelyű intézményével ismerkedhettek meg a győri Széchenyi István Egyetem hallgatói.

Az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) több budapesti székhelyű intézményével ismerkedhettek meg a győri Széchenyi István Egyetem hallgatói a Külgazdasági és Külügyminisztérium kezdeményezésére megtartott április 10-i programon. Az eseményen inspiráló nemzetközi karrierlehetőségekről kaptak információkat az érdeklődő fiatalok.

Az ENSZ Fenntarthatósági Fejlődési Céljai kiemelt szerepet töltenek be a Széchenyi-egyetem stratégiájában. Amellett, hogy az intézmény számos kezdeményezéssel támogatja ezek megvalósítását – például a nemek közötti egyenlőséget és a minőségi oktatást –, folyamatosan dolgozik azon, hogy hallgatói számára széles körű nemzetközi lehetőségeket biztosítson. Az ennek jegyében április 10-én megtartott rendezvényen az érdeklődők a meghívott ENSZ-szervezetek budapesti irodáiban kínált karrierlehetőségekről hallhattak részleteket.

Dr. Lukács Eszter, az egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese nyitóbeszédében megköszönte a Külgazdasági és Külügyminisztérium közreműködését, és elmondta, a Magyar ENSZ Társaság tagjaként személyes missziójának tekinti a széchenyis hallgatók megismertetését az ENSZ céljaival és programjaival. Az intézmény és az ENSZ szoros együttműködéséről is beszélt. „A Széchenyi István Egyetem 2010 óta alapító tagja az ENSZ Academic Impact (UNAI) hálózatának. Ez olyan kezdeményezés, amely felsőoktatási intézményeket köt össze világszerte, az ENSZ céljait és küldetését előtérbe helyezve. Alapítása óta körülbelül 150 ország több mint 1600 intézménye csatlakozott a programhoz” – hangsúlyozta.

A program megnyitójára hivatalos köszöntőt küldött Jayashri Wyatt, az ENSZ Globális Kommunikációs Főosztályának oktatási programjaiért felelős vezetője, amelyben elismerő szavakkal illette a Széchenyi István Egyetem nemzetközi tevékenységét. „Igazán inspiráló a Széchenyi-egyetem elkötelezettsége az oktatás, a nyílt párbeszéd, a kutatás-fejlesztés, valamint a fenntartható fejlődési célok megvalósítása mellett. Köszönöm a befektetett munkát és a folyamatos törekvést a közös célok elérésére, hiszen az oktatás kulcseleme a fenntartható fejlődés támogatásának” – fogalmazott.

A megszólalók sorát Klein Vincent, a Külgazdasági és Külügyminisztérium szakreferense kezdte meg, aki előadásában ismertette a hazánkban működő nyolc ENSZ-szervezetet és azok munkáját. Kifejtette, hogy a fővárosban sok száz alkalmazott dolgozik az ENSZ kötelekében.

Regionális irodát és szolgáltatóközpontot tart fenn Budapesten a FAO, az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete is, amelynek tevékenységét Budai Adrienn HR-munkatárs ismertette. Kiemelte, hogy a világ minden táján dolgozó kollégák segítése az elsődleges feladatuk. A modern, belvárosi irodával és több mint 210 kollégával rendelkező csapatban 35 különböző nemzetiségű alkalmazott van. A FAO SSC (Shared Services Centre) várja a frissdiplomás széchenyis hallgatókat olyan területekre, mint a HR, a pénzügy, a beszerzés vagy akár az utazásszervezés.

Az IFRC (Vöröskereszt és Vörös Félhold Társaságok) képviseletében Evangelia Trikili regionális HR-menedzser és Gál Elena HR-menedzser beszéltek a Vöröskereszt missziójáról és feladatairól. A szervezet humanitárius munkájának európai regionális központja mellett globális szolgáltatóközpontja is Budapesten található. Gál Elena bátorította az érdeklődőket, hogy látogassanak el az IFRC karrieroldalára és nyissanak a humanitárius munkalehetőségek felé.

Az előadásokat követően a hallgatóknak lehetőségük nyílt kérdezni a minisztérium, a FAO és a Vöröskereszt képviselőitől. Érdeklődésük középpontjában a jelentkezési folyamatok és a gyakornoki lehetőségek álltak.

Forrás: Széchenyi István Egyetem

Kapcsolódó témák: #ENSZ | #Széchenyi István Egyetem |