A tükör igazolja az eredményt

Arctorna: feltöltés vegyszermentesen

Fotó: Marcali Gábor
Szabó Csilla
2020.07.24. 18:23

Az arctorna nem új keletű találmány, száz évvel ezelőttről már vannak feljegyzések az arcgimnasztika, arctisztítás és bőrhidratálás jótékony hatásáról, amelyek napi rutinba illesztésével a nők sokat tehetnek szépségük megőrzéséért.

Kátai Csilla arctréner szerint a fiatalság megőrzéséhez nem csupán a testünket, az arcunkat is érdemes rendszeresen megmozgatni. Általában a nevetéssel, a grimaszokkal tesszük azt, de erősebb izometriás gyakorlatokkal lehet az arc izmait fejleszteni, ehhez különböző kéztartásokat használva.

Az 1980-as évektől egyre jobban terjed az arc tornáztatása, Oroszország listavezetőnek számít, a Távol-Keleten is nagy népszerűségnek örvend, de Európában is egyre terjed. Amerikában a hölgyek és urak még a gyors szépülésre vágynak, ott a plasztikai sebészet és botoxkezelések a menők, ami nem természetes és vegyszermentes módszer, ellentétben az arctornával, ahol az arcfeltöltés saját anyaggal, az arcizmok erősítésével történik.

Bárki megtanulhatja az „edzésmódszert”, az izomtömeg építésével a bőr feszesebb lesz, halványulnak a ráncok, visszahúzódhat a toka, az arc visszanyeri fiatalos kontúrjait. Gazdaságos és tartós fiatalítás, amelynek több irányzata is létezik, a letapadt izmok lazításán és feszítésén alapuló gyakorlatok kéztartással vagy anélkül is végezhetők.

Az arctorna lényege, hogy összehangoljuk az izmok működését, az esetleges aszimmetriák is csökkenthetők vele, javul a bőr kötőszövetének ellátása, serkenti a nyirokkeringést, és késleltethető az arccsont sorvadása.

A 15-20 perces gyakorlatsor rutinszerűen végezhető a nap bármely szakában. Hetente négyszer ajánlott, mert az arc izmainak is szüksége van a pihenésre és regenerálódásra” – figyelmeztet Kátai Csilla. 25 év felett megelőzésként végezhető, 40 felett az öregedési folyamatok késleltetésére és a ráncok halványítására, míg 60 felett a meglévő állapot megőrzéséért érdemes elkezdeni. Ám zöldhályog, állkapocsprobléma, csonttörés vagy sorvadás, túlzott rozáceás bőr esetén nem ajánlott az arc tornáztatása.

A gyakorlatsor gyorsan megtanulható és otthon végezhető. A kezünk nehezíti a gyakorlatokat és ellentartást képez, miközben lefogja a mimikai ráncokat, hogy ne ráncolódjon a torna közben a bőr.

A tükör igazolja az eredményt, hat hét után kisimultabb, friss érzésű és egészségesebbnek tűnő arc néz vissza ránk. A fiatalos arckontúr és feszes bőr titka a rendszerességben és kitartásban rejlik az arctornában is. Az eredményt látva pedig még többet mosolygunk, amivel pedig szintén újra csak az arcizmainkat eddzük.

Néhány gyakorlat ízelítőül:

Gömbhal-gyakorlat

Lefogjuk a szánkat úgy, hogy se az alsó se a felső fogsorhoz ne menjen levegő. Szimmetrikusan fújjuk fel mindkét oldalt, mintha két lufit fújnánk. Erősíti a rágóizmokat, trombitásizmot, halványítja az orr- és ajakbarázdát.

Csók-gyakorlat

Lefogjuk a mutató- és hüvelykujjunkkal a száj körkörös izmát és feszítésre belecsücsörítünk.

Ezzel a gyakorlattal teltebbek lesznek az ajkak, illetve edzi az említett izmot.

Alsó szemhéj gyakorlata

A két mutató- és hüvelykujjakkal egy V betűt formálva tegyük ujjainkat a szarkalábakra és a szem belső zugához. Csak az alsó szemhéjat erősítjük, mintha hunyorognánk. Minden más laza. Halványítja a szarkalábakat, illetve jótékony hatással van az ödémás, karikás szemekre.

Kapcsolódó témák: #Győr | #Hölgyvilág |