Megállt a koncentráció növekedése
Megállt a koronavírus-örökítőanyag koncentrációjának növekedése a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.
Megállt a koronavírus-örökítőanyag koncentrációjának növekedése a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.
Öt ember meghalt és több mint tíz megsérült a kedd reggeli mindszenti vasúti balesetben - értesült a helyszínen az MTI tudósítója. A mentők tájékoztatása szerint 13 embert kellett kórházba vinni.
Mind az öt Győr-Moson-Sopron megyei egyéni választókerületben meggyőző Fidesz győzelem. Mutatjuk a részletes adatokat.
Szombat estétől visszatér a tél: havas eső, valamint elsősorban a Nyugat-Dunántúlon és Északkelet-Magyarországon számottevő havazás is lehet - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. az MTI-vel.
Szombat délelőtt 11 órakor megkezdődött a szavazás Magyarország külképviseletein az országgyűlési választásra és a népszavazásra - erről beszélt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán közzétett videójában.
A fővárosi BOK csarnokban megnyitott humanitárius tranzitponton pénteken 438 ukrajnai menekülőnek segítettek az ott dolgozó munkatársak; az éjszakát 161 ember töltötte a létesítményben - közölte Budapest Főváros Kormányhivatala szombaton a Facebook-oldalán.
Vasárnap délig kérhetnek mozgóurnát azok a választópolgárok, akik egészségi állapotuk miatt nem tudnak vasárnap megjelenni a szavazóhelyiségben. A korábbi választásokon benyújtott mozgóurna-kérelmek a mostani voksolásra nem vonatkoznak, a választópolgároknak újra kell kérniük, ha ismét mozgóurnával szeretnének szavazni.
Szombaton és vasárnap is hívható a Választási Információs Szolgálat (VISZ) tájékoztató vonala, ahol a választók a vasárnapi parlamenti választással és népszavazással kapcsolatos kérdéseikre kaphatnak választ.
Télies időjárást hoz április első hétvégéje. Nagy területen alakulhat ki havazás, a hegyekben jelentősebb hómennyiség hullhat le. Győr-Moson-Sopron megyében is kifehéredhet táj.
Bartha Csaba sportigazgatóként tért vissza a Magyar Olimpiai Bizottsághoz (MOB).