5203 új fertőzött, 91 elhunyt
7477 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 576-an vannak lélegeztetőgépen. Győr-Moson-Sopron megyében 10 ezer 895 főre emelkedett az igazolt koronavírusos betegek száma.
7477 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 576-an vannak lélegeztetőgépen. Győr-Moson-Sopron megyében 10 ezer 895 főre emelkedett az igazolt koronavírusos betegek száma.
Jövőre is megmaradhat az érintéses kártyás fizetéseknél a 15 ezer forintos PIN-kód nélküli értékhatár, miután a kártyatársaságok és a pénzintézetek is támogatják a megemelt limit fenntartását a törvényi határidő lejárta után is - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) az MTI érdeklődésére.
Bár a koronavírus-járvány jelen van a köznevelésben, az iskolák továbbra sem képeznek gócpontot - jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára a pandémia elleni védekezésért felelős operatív törzs hétfői online sajtótájékoztatóján.
Önkéntes kikapcsolási moratóriumot vállal az NKM Energia Zrt. november 29. és 2021. január 8. között, az MVM csoport részeként működő energiaszolgáltató a lakossági ügyfeleinél felfüggeszti a kikapcsolásokat az áram- és a földgázszolgáltatás területén is - tájékoztatta a vállalat hétfői közleményében az MTI-t.
A szolgáltatóknál kell igényelni a digitális oktatásban részt vevő diákoknak és tanároknak járó 30 napos ingyenes internet-szolgáltatást - közölte Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Győr-Moson Sopron megyében meghaladta a 10 és fél ezret az igazolt fertőzöttek száma. Az országban 582-en vannak lélegeztetőgépen.
Mostantól szűrőbuszok is közreműködnek a koronavírus-gyanús esetek tesztelésében - jelentette be Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára pénteken, a csepeli piac parkolójában az első szűrőbusznál tartott sajtótájékoztatón.
A szállítás huszonhét százalékos adóterhe változatlan marad, az ételekre viszont érkezik a kedvezményes ÁFA.
6690 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 518-an vannak lélegeztetőgépen. Győr-Moson-Sopronban már 9796 az igazolt fertőzöttek száma.
Az elmúlt fél év legmagasabb, 47,6 milliárd forintos gyógyszerforgalmát hozta a szeptember, miközben augusztusban még csak 42,6 milliárdot költöttünk receptköteles gyógyszerekre - közölte a Világgazdasággal a Hiflylabs Zrt.