Ingyenes kutyavidámpark várja a gazdikat és kedvenceiket
Új közösségi térrel gazdagodott a Balaton déli partja: hivatalosan is megnyílt a balatonlellei kutyavidámpark, ahol a négylábúaké a főszerep.
Új közösségi térrel gazdagodott a Balaton déli partja: hivatalosan is megnyílt a balatonlellei kutyavidámpark, ahol a négylábúaké a főszerep.
Ahogy megérkezik a napsütéses idő, egyre többen indulnak hosszabb sétákra, kirándulásokra vagy akár egy közös fagyizásra négylábú kedvencükkel. Szerencsére Győr és környéke tele van olyan helyekkel, ahol nemcsak a gazdik, hanem a kutyusok is igazán jól érezhetik magukat.
A magára hagyott vadászkutyák többször kiszöktek, a gazda mégsem lépett időben. A második támadás után az áldozat belehalt sérüléseibe, most a Győri Fellebbviteli Főügyészség a büntetés helybenhagyását indítványozta az ügyben.
A nyár közeledtével segítséget kér a Győri Állatmenhely: nagyobb méretű fém edényeket, lábasokat gyűjtenek, hogy a kutyák számára nap mint nap biztosítani tudják a friss ivóvizet. Mint írják, a korábban használt nagy edények mára elkoptak, így sürgősen utánpótlásra van szükség.
Runa és Riley 2024 nyarán négy testvérükkel pár hetes babaként kerültek a Győri Állatmenhelyre. Míg tesóik szépen sorban gazdira találtak, ők még együtt várják az igazit. A pici kölykökből közben vagány kamaszok, majd felnőttek lettek.
Ezen a héten a vakvezetőkutyákat ünnepeljük. Utánanéztük, mit jelentenek a mindennapokban, valamint bemutatjuk Erzsi és Gesztenye szívhez szóló megismerkedését.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, nehéz helyzetbe került a győri Prospektív Kutató Mentőkutyás Szolgálat Alapítvány: nyugdíjas mentőkutyájuk, Charlie életmentő műtétre szorult. Most megérkeztek a legfrissebb hírek, amelyek szerencsére jók. A győriek pedig ismét megmutatták: ha összefognak, nincs akadály!
Az utóbbi években egyre több helyen jelent meg a „kutyafagyi kapható” felirat Győrben is. Miből készül? Mi hívta életre ezt a terméket? Vajon valóban egészséges alternatíva kiskedvenceink számára, vagy csak egy újabb trendről van szó? Ezeknek jártunk utána.
Odin egy tíz éves shar pei keverék kan, aki tavaly nyár elején került a Győri Állatmenhely gondozásába. Nem volt szép élete, nem ismerte a simogatást, kedves szót talán sosem hallott. Csak létezett és próbált túlélni. Mindennek ellenére mégis visszavágyott a múltjába.
Egy csendes tavaszi este volt Sopron egyik utcájában. Az emberek már hazafelé tartottak, az utcák lassan elcsendesedtet, de egy kis autóban valami egészen különös dolog történt.