Mintha nyár lenne
Hétfőig meleg idő lesz, amely nyárnak is beillene. Ám senkit ne tévesszen meg, még csak május elején járunk!
Hétfőig meleg idő lesz, amely nyárnak is beillene. Ám senkit ne tévesszen meg, még csak május elején járunk!
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
Szerintünk csupa jó hírrel érkezünk azoknak, akik a négy napos pihenőt kirándulással, túrázással szeretnék tölteni. Vasárnap pedig lehet majd egy jót pihenni!
A reggelek még mindig csípősek lesznek, ám napközben a napsütés gondoskodik a felmelegedésről. Némi gomolyfelhővel azért számolni kell, de kellemes tavaszi időre készülhetünk.
Szép, tavaszi hétnek ígérkezik az előttünk álló, bár meg kell hagyni, hogy a reggelek csípősek lesznek. Úgyhogy senki ne hagyja otthon a könnyű dzsekit, a pulóvert.
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között
Valószínűleg egy „klasszikus" tornádó csapott le a Bács-Kiskun vármegyei Soltvadkertre április 18-án hajnalban, és okozott jelentős károkat - írta a HungaroMet Zrt. a honlapján közölt tanulmányban.
Az elmúlt napok képest barátságtalanra fordul az időjárás a hét utolsó munkanapján.
Sok tájegységünkön kell számítani lokális jellegű záporok, zivatarok kialakulására, helyenként felhőszakadásra, jégesőre is, ugyanakkor nem fog mindenhol esni, kis távolságokon belül is nagy eltérések alakulnak ki a csapadék eloszlását illetően – írja az Időkép.
Az Időkép előrejelzése szerint ma még csak egy-egy zápor lehetséges, holnap azonban már biztosan előkerülnek az esernyők.