Sokfelé heves zivatarok várhatók szerdán
Az ország több pontján zivatarokra figyelmeztetnek szerdán.
Az ország több pontján zivatarokra figyelmeztetnek szerdán.
Melegszik az idő június első napjaiban, a jövő hét végén helyenként akár 30 Celsius-fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Zivatarveszély miatt keddre is az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A napsütés mellett többször is várhatók záporok, zivatarok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Napsütésre és esőre is készülni kell a hétvégén. Emellett a hajnali órákban helyenként fagy is várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Csütörtökön is örülhetünk a napsütésnek, ám kevésbé jó hír, hogy mellette hűvös szélre is számíthatunk.
Alig vonult el a károkat okozó viharos erejű szél, máris újabb időjárási esemény kellemetlenkedik Győrben és környékén. Sáros eső hullott többször is az elmúlt napokban.
Estétől a hidegfront mentén északnyugaton a záporok mellett néhol zivatar is előfordulhat - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez hétfőn eljuttatott veszélyjelzésében.
Hétfőig tart a nyárias meleg, keddre virradóan viszont hidegfront érkezik, mintegy 10-15 fokkal visszaesik a hőmérséklet.
A hét elején kissé lehűl az idő, de a hétvégén többfelé 25 foknál is melegebb lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.