Jönnek a frontok, viszlát hőség
Nem panaszkodhatunk ezen a nyáron, ugyanis mióta beköszöntött a június, csak néhány hidegebb nap volt országszerte. Ezen a héten is tombolt a hőség, többször is 30 fok felett volt a hőmérséklet.
Nem panaszkodhatunk ezen a nyáron, ugyanis mióta beköszöntött a június, csak néhány hidegebb nap volt országszerte. Ezen a héten is tombolt a hőség, többször is 30 fok felett volt a hőmérséklet.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint a hőség miatt csütörtökre egy megyére sem adták ki a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést.
Győr-Moson-Sopron megye több járására másodfokú riasztást adott ki zivatarveszély miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat szerda délután.
Heves esőzéssel érkező trópusi vihar zúdult Japán északi részeire szerdán, amely Tokió térségétől távolodva megkímélte az olimpiai játékoknak otthont adó fővárost.
Indul a hullócsillag szezon, egy hónapon belül három meteorrajt keltő törmelékfelhőn is áthaladunk.
Hőséget tartogat a jövő hét, délen, délkeleten 36-38 fokig emelkedhet a hőmérséklet.
A kellemes, hűvösebb hajnalok és nappalok után a hétvégén ismét visszatér a kánikula.
Folytatódik a napos, zivataros idő, egyelőre nem tér vissza a kánikula.
Késő délután csapott le a vihar Győr-Moson-Sopron megyében - számolt be róla az Időkép.
Hajnalban égzengés rázta meg a várost, hirtelen hullott le nagy mennyiségű csapadék villámok kíséretében. Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint további felhőszakadás, tartós eső, heves zivatar várható.