Piros riasztás: lecsapott a vihar Győrre és a megyére
Az Országos Meteorológiai Szolgálat zivatar veszélye miatt Harmadfokú (piros) riasztást adott ki Győr-Moson-Sopron vármegye, Vas vármegye területére az éjszaka folyamán.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat zivatar veszélye miatt Harmadfokú (piros) riasztást adott ki Győr-Moson-Sopron vármegye, Vas vármegye területére az éjszaka folyamán.
A kanadai erdőtüzek füstje hozzánk is eljutott, méghozzá nem is kis mennyiségben.
Heves zivatarokra figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat: szerdán a nap második felében már kipattanhatnak zivatarok, de estétől jégesővel, szélviharral és felhőszakadással kísért zivatarokra is számítani kell, elsősorban az ország északi felén.
Izzasztó napok jönnek, érezhető lehűlést hozó hidegfront csütörtökön érkezhet.
Július 3-án egy hét évvel ezelőtti rekord dőlt meg, rögtön másnap azonban még ennél is melegebb volt.
Szombattól berobban a nyár, jövő héten 35 fok fölé is mehet a hőmérséklet.
Péntekig jelentős csapadékot kap az ország nagy része. Az ország keleti felén többfelé 20-30 mm csapadék is összegyűlhet péntekig, lokálisan azonban 50 mm sem kizárt.
Lantos Csaba energiaügyi miniszter július elsejétől Szanka Gábort nevezte ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) vezetőjének - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) kedden az MTI-vel.
Fázni viszont nem fogunk, délutánonként a 30 fokot is elérheti a hőmérséklet.
Addig viszont szépen, lassan melegedni fog az idő, újra átlépjük a 30 fokot. Csütörtöktől ismét melegebb, szárazabb levegő áramlik hazánk fölé: ezen a napon a Dunántúlon már túlnyomóan napos, száraz időre készülhetünk, északkeleten alakulhat csak ki futó zápor, esetleg gyenge zivatar.