A hőség miatt Győrben is életbe lépett a vörös kód
Az egész héten várható extrém kánikula miatt Győrben is életbe lépett a vörös kód, ami kötelezővé teszi minden szociális intézménynek a hajléktalan vagy bajba jutott embereket befogadni.
Az egész héten várható extrém kánikula miatt Győrben is életbe lépett a vörös kód, ami kötelezővé teszi minden szociális intézménynek a hajléktalan vagy bajba jutott embereket befogadni.
Életbe lépett az országos tisztifőorvos által elrendelt harmadfokú hőségriasztás, amely hétfő 0 órától csütörtök éjfélig tart.
Hétfő nulla órától csütörtök éjfélig a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást rendelte el az országos tisztifőorvos.
A budapesti főpályaudvarokon és a nagyobb vidéki vasútállomásokon ásványvizet biztosít utasainak a MÁV-Start a hőségriasztás ideje alatt - közölte a Mávinform szombaton az MTI-vel.
Szerda éjfélig érvényes hőségriasztást rendelt el Müller Cecília országos tisztifőorvos hétfő déltől - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.