A horgászok üdvözlik a vízi szabályozást
A horgászok is tudják, hogy szükség lenne Győrben kijelölt kutyás strandra. Rajtuk nem múlik, hogy létesüljön ilyen a városban, támogatják az elképzelést.
A horgászok is tudják, hogy szükség lenne Győrben kijelölt kutyás strandra. Rajtuk nem múlik, hogy létesüljön ilyen a városban, támogatják az elképzelést.
A város vízi közlekedésének, vízhasználatának szabályozási elképzeléseiről tartottak szakmai egyeztetést csütörtökön a városházán. A következő hónapok gyakorlati feladatai között szerepel a Mosoni-Duna szakaszára már létező etikai kódex kiterjesztése a győri vizekre, illetve egy térkép elkészítése a vízszakaszok használatára.
A Balatonból tavaly 633 tonna halat fogtak ki a horgászok, a mennyiség ugyan 9,8 százalékkal elmaradt a 2023-as értéktől, de a tó így is megőrizte vezető helyét Magyarországon a nagy vizek fogási rangsorában - közölte a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) az MTI-vel a horgászvizek 2024-es egységes éves horgász jelenléti, fogási és telepítési statisztikája alapján.
A hétvégén immár hatodik alkalommal rendeztük meg a Pannon-Víz Zrt. dolgozói és családtagjaik körében népszerű „vízműves” horgászversenyünket.
A város folyóit érintő kérdésekről tartottak szakmai megbeszélést szerdán a Városházán. Érzékeny témáról van szó, hiszen a győri vizeket egyszerre használják a horgászok, a sportolók, és a kishajókkal közlekedők. A véneki zsilip megnyitásával visszatért a víz a Dunába, s ez megsokszorozta a forgalmat. A megbeszélést Huszár Gábor képviselő kezdeményezte.
A megyei horgász szövetség nemrégiben felújított alumínium ladikját süllyesztette el valaki, aki hatos fúróval kilyukasztotta az alját. Leginkább a pecásokkal szúrt ki. – olvasható a Sporthorgász Egyesületek Győr Moson Sopron Megyei Szövetsége hivatalos közösségi oldalán.
Stabil évet zárt a Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége. Erről a megyei elnök számolt be a Győr+ Médiának, akit 2024 végén a MOHOSZ országos alelnökévé választották.
2022, a Covid éve csúcsév volt a horgászatban, de tavalyhoz képest idén is nőtt a „pecások” száma a régióban.
Ahogy az embereket, minden más élőlényt is megvisel a hosszan tartó kánikula. Ez alól a halak sem kivételek, a Győr környéki horgásztavak vize 30 fok közelire forrósodott az elmúlt hetek nagyon meleg időjárásának köszönhetően.
A megyei horgász szövetség a napokban elkezdte az előnevelt süllők telepítését.