A Vénusz, a Mars és a Jászol-halmaz is a Hold vendége lesz
Kedden és szerdán is megfigyelhetünk együttállásokat az esti égen, ha az időjárás is engedi.
Kedden és szerdán is megfigyelhetünk együttállásokat az esti égen, ha az időjárás is engedi.
A méretes aszteroidát akár távcsővel is megfigyelheti bárki, mely közelebb lesz a Földhöz, mint a Holdhoz.
Március 23-án, csütörtökön már késő délután, naplemente tájékán kezdhetjük figyelni az égen a Jupiter–Hold–Vénusz–Uránusz együttállását. 18:30-kor a Jupiter 6 fokkal, a Hold 17 fokkal, a Vénusz 26 fokkal jár majd a horizont felett.
Egy japán csillagász, Daichi Fujii, a Hiratsuka Városi Múzeum kurátora a Hold megfigyelésére beállított kamerákkal rögzített egy igen fontos eseményt: 2023. február 23-án, helyi idő szerint 20 óra 14 perckor meteor csapódott a Holdba, az Ideler L kráter közelében.
Ha az időjárás is engedi, Hold-Mars-Fiastyúk együttállást figyelhetünk meg január 30-án az esti, éjszakai égen.
A Hold az ember és a Föld életében egyaránt jelen van. Az emberiség hajnalán a Hold a ritmust és az időt szimbolizálta. Az idő előrehaladtával a Telihold és az Újhold váltakozásának köszönhetően kialakultak a hónapok, majd a hetek, amelyek a holdnappal, azaz a hétfővel kezdődtek.
A csillagászat szerelmesei már biztos nagyon várják október 25-ét, ugyanis részleges napfogyatkozás lesz megfigyelhető. Hazánkból is látható majd a különleges égi jelenség, mikor a Hold kitakarja a Nap egy részét.
Szerdán éjjel narancssárga árnyalatú szuperhold figyelhető meg az égen. A Hold Földről látható látszólagos mérete ekkor lesz a legnagyobb.