Folytatódik a Nyugdíjas Egyetem
Elkezdődött a Nyugdíjas Egyetem 2025/2026-os tanévének második szemesztere a Széchenyi István Egyetem győri campusán.
Elkezdődött a Nyugdíjas Egyetem 2025/2026-os tanévének második szemesztere a Széchenyi István Egyetem győri campusán.
Tanulmányi kirándulásra érkeztek a győrszentiváni Móricz Zsigmond Általános Iskola második osztályos diákjai.
Bár a tél még mindig tart, az állatkertben továbbra is pörögnek a napok és a programok. A februári adásban elsőként annak lehettünk tanúi mit jósolnak a Xantus János Állatkert örvös medvéi.
Feltűnően későn, csak a költségvetést tárgyaló közgyűlés előtt másfél héttel mutatta be idei büdzsé tervezetét a városvezetés. Pintér Bence polgármester és Kósa Roland alpolgármester sajtótájékoztatón számoltak be a megszorítások költségvetésének részleteiről.
Néhány évvel ezelőtt még sok magyar család számára jelentett biztos és kiszámítható befektetést a napelemes rendszer kiépítése és napi használata.
A Biztonságos Internet Napja (Safer Internet Day – SID) minden évben február második keddjén irányítja rá a figyelmet az online tér veszélyeire és a tudatos internethasználat fontosságára. 2026-ban február 10-én rendezik meg a nemzetközi kezdeményezést, amely elsősorban az online zaklatás, a káros tartalmak és a digitális bűncselekmények megelőzésére fókuszál, különös tekintettel a gyermekek és fiatalok védelmére.
Boncsarovszky Péter, a Fidesz–KDNP győri frakcióvezető-helyettese, önkormányzati képviselő volt a Győr+ Rádió Juice című műsorának vendége, ahol több aktuális, a város életét érintő kérdésről is beszélt. A beszélgetés középpontjában a győri sport jövője, önkormányzati támogatások, városi fejlesztések, valamint egy folyamatban lévő rendőrségi ügy is szerepelt.