„Zöldebb” lesz a megyei önkormányzat épülete
Pénteken nem csak a városi, a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés is összeült.
Pénteken nem csak a városi, a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés is összeült.
Hivatalosan is megnyitotta kapuit a Pannonhalmi tanuszoda. Az 1,2 milliárdos beruházást teljes egészében Magyarország Kormánya finanszírozta. Az uszoda egy 25 méteres úszómedencével és egy 10 méteres tanmedencével 1200 környékbeli kisiskolás és 1000 óvodás úszásoktatását segítheti, és 20 ezer felnőtt aktív feltöltődését biztosítja majd a pannonhalmi kistérségben.
Letették a Mosonmagyaróvárt délről elkerülő út alapkövét szerdán; az eseményen az agrárminiszter, a térség fideszes országgyűlési képviselője elmondta, hogy a városi forgalom tehermentesítése érdekében épülő út 6 milliárd 209 millió forint kormányzati támogatásból valósul meg.
A győri hivatásos és a győrszemerei önkéntes tűzoltók oltották el a lángokat.
A hírt közösségi oldalán közölte az egészségügyi intézmény.
A tűzoltók egy embert feszítővágó segítségével emeltek ki a kocsiból.
Tűz ütött ki egy családi ház egyik helyiségében Győrságon, a Lalka utcában.
Győrladamérnek ugyan csak egy gólyafészke van, de azt nagyon nagy becsben tartják a helyiek. Olyannyira, hogy minden évben játékot hirdetnek.
Nagyszabású útfejlesztési program kezdődött Győrzámolyon január végével. Teljes szakaszán, közel négy kilométer hosszan újul meg a települést átszelő 1401-es út, emellett szilárd burkolatot kap a Dergiták útja, a Győri út új szakasza, a Búzavirág és a Mórvető utca, továbbá a Nyírfa liget első szakasza is.
Berendezési tárgyak égtek egy nyolcvan négyzetméteres családi ház három helyiségében.