
Személyesen vállalt garanciát Orbán Viktor miniszterelnök a két- és háromgyermekes édesanyák adókedvezményének bevezetéséért pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Orbán Viktor azt mondta: azt a célt tűzték ki – és ennek megvalósítását garantálja a magyar választóknak -, hogy 2025-2026-ban a családokat és elsősorban az édesanyákat fogja támogatni a költségvetés.
Hozzátette: garantálja, hogy 2025 októberétől a három gyermeket nevelő édesanyák, 2026. január elsejétől pedig a 40 évnél fiatalabb kétgyermekes anyák életük végéig jövedelemadómentesek lesznek, majd felmenő rendszerben a végén minden magyar édesanya, aki legalább két gyermeket szült, adómentes lesz.
Kiemelte: ez példátlan lépés, a világon sehol nincs ilyen. “Ezt, ha törik, ha szakad, ha cigány gyerekek potyognak az égből, ha van háború, ha nincs, ezt mindenképpen el fogjuk érni” – fogalmazott.
A műsorban nemzeti érdeknek nevezte azt, hogy a politikai-közéleti civil szervezetek, vagy a politikai média ne fogadhasson el külföldi támogatást. Elmondta, a magyar közvélemény nagy része azt gondolja, hogy aki politikával foglalkozik, az ne fogadjon el külföldről támogatást, ezt a véleményt a nyilvánosság előtt még az érintett civil és álcivil médiaszervezetek is elfogadják.
“Szerintem ebben lehetne nemzeti egyetértés Magyarországon” – mondta a kormányfő, megjegyezve, a magyar embereknek nem az a dolguk, hogy “állandóan benézzenek a függöny mögé”, hogy amikor egy civil szervezet vagy egy média a saját véleményét írja le, vagy “zsoldban áll” és külföldről kap pénzt. “Ez nem mindegy, amikor elolvasok egy hírt, én is szeretném tudni, hogy most akkor kinek a véleményét olvasom” – fogalmazott Orbán Viktor.
A magyar ellenzéki pártok lényegében ukrán összeköttetésekkel rendelkeznek, az ukránok, “mint kés a vajban haladnak előre”, amikor az ellenzéki pártokon keresztül jönnek be a magyar politikai életbe – jelentette ki. Hangsúlyozta, egy “háborúpárti, ukránbarát propagandahálózat” működik Magyarországon, és naponta “tolja az arcunkba, a fejünkbe” az ukránbarát álláspontokat, de a kormányfő szavai szerint ez ellen – az átláthatósági törvénynek az Országgyűlés elé történő beterjesztésével – “mi is megtettük a szükséges lépéseket”. A miniszterelnök megjegyezte, az ellenzéki pártokról tudni lehetett, hogy ukránbarátok, hiszen támogatják Ukrajna tagságát, de arra nem lehetett számítani, hogy az ukrán titkosszolgálat “ilyen mély kapcsolatrendszert ápol velük.”
Azért akarjuk mindenképpen kívül tartani Ukrajnát az Európai Unión, mert ha beengedjük, az összes pénzünket, mint a szivacs fogja fölszívni. Arról is beszélt, hogy a nyugat-európai vezetők valamilyen okból azt vették a fejükbe, hogy egy nagyjából egymilliós hadsereg fenntartásáról szóló megállapodást kötnek Ukrajnával. Értékelése szerint ezt az európaiak fizetnék, azaz ahelyett, hogy Nyugat-Európa a saját hadseregeit erősítené, inkább zsoldot fizet Ukrajnának.
Arra figyelmeztetett: ebből még komoly biztonsági kockázat is lehet Európa számára, mert olyan hadsereget is finanszírozhatnak a végén, aminek a szándékai nem mindig lesznek barátságosak, vagy legalábbis erre nincs garancia. Hangsúlyozta: az ukrán uniós tagság kérdése összefügg ezzel, mert sokkal könnyebb ukránpárti pénzügyi döntéseket hozni, ha Ukrajna bent van az unióban, mintha nincs. Ezért arra bíztatott mindenkit, hogy mondja el a véleményét az Ukrajna uniós tagságáról a kormány által indított Voks 2025 szavazáson. “Ne engedjük, hogy mások döntsenek a fejünk felett” – hangoztatta.