Naptej és napszemüveg kell hétvégére

Győr+ Fotó: Pexels
2025.06.14. 08:12

A nyárimádók élvezzék ki a hétvégét, mert hétfőn érkezik egy kisebb hidegfront, amit ők már biztosan megéreznek.

Szombaton is száraz, derült időben lesz részünk, alig lesz felhő az égen. Mérsékelt lesz az északias szél. Kora reggel 12, délután 27 fok körüli értékek várhatóak. Az UV-sugárzás 11 és 16 óra között erős, nagyon erős lesz.

Vasárnap is száraz, zavartalanul napos időre számíthatunk. Mérsékelt, néhol élénk keleti, északkeleti szél várható. Kora reggel 5-15 fokos minimumokra számíthatunk. A legmelegebb órákban pedig 27-32 fokot mutathatnak a hőmérők.

Hétfőn egy hidegfront hatására a Dunántúlon már erőteljesebbé válik a gomolyfelhő-képződés és eső, záporok, zivatarok is kialakulhatnak. A Dunától keletre még a napsütésé lesz a főszerep. Délután a Dunántúlon, majd este a középső tájakon is feltámad az északnyugatira, északira forduló szél. A csúcshőmérséklet 25 és 34 fok között alakulhat, délkeleten lesz melegebb, északnyugaton hűvösebb az idő. A front érkezésével visszaesik a hőmérséklet.

Kedden a gomolyfelhős időben elszórtan alakulhat ki zápor, helyenként zivatar. Többfelé élénk, északkeleten és északnyugaton erős lesz az északias szél. Napközben 24-30 fok valószínű. Szerdán napos, gomolyfelhős időre van kilátás. Csapadék nem valószínű. A mérsékelt északi, északkeleti szelet keleten kísérhetik élénk lökések. Délután 25-30 fok várható. – írja az idokep.hu.

Kapcsolódó témák: #időjárás | #nyár |