Történelmi magyar aranyérem a dohai vizes világbajnokságon!

Győr+ / MTI MTI/Koszticsák Szilárd
2024.02.04. 10:31

Rasovszky Kristóf aranyérmet, Betlehem Dávid pedig olimpiai kvótát szerzett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres vasárnapi versenyében a dohai világbajnokságon.

Rasovszky Kristóf történelmi aranyérmet nyert a dohai vizes világbajnokságon, miután az olimpiai távnak számító 10 kilométeren győzni tudott a nyílt vízi úszók versenyében.

A 26 esztendős, ötkarikás ezüstérmes Rasovszky karrierje második világbajnoki címét szerezte meg: 2019-ben, Kvangdzsuban 5 kilométeren, míg most az olimpiai versenyszámban diadalmaskodott.

A 20 éves Betlehem Dávid felnőtt pályafutása legjobb egyéni vb-eredményét elérve biztosította be olimpiai indulását – a végső helyezése egyelőre nem ismert, a célfotó elemzése még folyik. Rasovszky a magyarok első érmét szerezte a dohai világbajnokságon.