Siker Monacóban: Albert herceg személyesen gratulált Szebasztiánnak

Szerző és fotó: Petrov Iván
2023.05.22. 06:40

A Győri Úszó SE két versenyzője, Szabó Szebasztián és Jakabos Zsuzsanna nagy fába vágta a fejszéjét idén amikor eldöntötték: elindulnak a Mare Nostrum úszó viadal mindhárom állomásán. Sebestyén Dalma ezen a hétvégén, a magyar válogatott tagjaként csatlakozott hozzájuk.

A háromrészes versenysorozat utolsó állomása Monaco volt, ahol fantasztikus mezőny gyűlt össze. 43 ország versenyzői küzdöttek az érmekért, a 40. alkalommal megrendezett bajnokságon.

A hercegségben Jakabos Zsu egy aranyérmet, Sebestyén Dalma egy ezüst és egy bronzérmet nyert.

A fényes kollekcióra Szabó Szebasztián tette fel a koronát egy sporttörténelmi tettel: Albert monacói herceg szeme láttára nyerte meg a versenyszámok királyát, az 50 méteres férfi gyorsúszásban kiírt “Speed Tournament”-et, azaz a csillagszóró rendszerű, összességében 5 úszást jelentő trófeát.

A győzelemmel járó díjakat Albert herceg személyesen adta át a Győri Úszó SE versenyzőjének.

Szabó Szebasztián 21.72 másodperces eredménye a világ idei második legjobb ideje, a magyar fiatalember mindössze egyetlen századdal marad el a világranglistát vezető brit Benjamin Proudtól.