Németh Boglárka
2021.09.06. 14:49

Aranyérmes lett Patkás Tamás, vagy ahogy sokan ismerik, Tomi Rocky.

A győri parasportolót pedig Sarah Thomas, maratoni úszó is méltatta.

Csodálatos erőfeszítés, amit ez a férfi csinált a 3 km-es távon. Könnyes lett a szemem figyelve, ahogy felmászik a pódiumra, az érméhez.” – írta a maratoni úszó, aki elsőként úszta át négyszer egyfolytában a La Manche-csatornát 54 órán át megállás nélkül.

Tomi Rocky tavaly a koronavírus miatt nem tudott részt venni a Wörthersee Swim Austria versenyen, idén azonban egyedüli magyar férfiként kevesebb, mint másfél óra alatt, pontosan 1:28:41 óra alatt teljesítette a 3000 méteres távot. Ezzel pedig kategóriájában első lett.

Életében először állhatott dobogóra, ráadásul aranyérmesként. A sikert természetesen az edzőjének, Rajos Istvánnak, a Győri Úszó SE tagjának is megköszönte.

Tomi Rocky eredetileg a para úszókkal versenyzett volna, de mivel 1500 méter volt a maximum táv, ő pedig a dupláját akarta teljesíteni, így csak az épekkel szálhatott vízbe. Az eredmény pedig magáért beszél, gratulálunk Győr város Parasport nagykövetének!