Női kosárlabda: Sima győri siker Szekszárdon

Pécskai István Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság
2024.01.13. 18:10

A SERCO UNI Győr vendégként kiütéses, 78-54-es diadalt aratott a Szekszárd ellen a női kosárlabda NB I egyetlen szombati mérkőzésén.

A győriek oldalán Török Ágnes betegség miatt nem állt rendelkezésre, ott volt viszont a keretben Bach Boglárka, aki a hétközi Euroliga-meccset hagyta ki hasonló okokból.

A második helyen álló győri együttes végig dominált a találkozón, esélyt sem hagyott ellenfelének, és magabiztosan nyert. A találkozó legjobbja a brit Kristine Anigwe és az amerikai Destiny Slocum volt, előbbi 18, utóbbi 17 pontig jutott.

Másfél percet kellett várni az első kosárra, azt a hazaiak szerezték triplából. Dombai két perc után volt eredményes, majd a 4. perc elején ugyanő büntetőből egyenlített. Nem esett sok kosár, a negyed közepén 5–3 volt a győrieknek. 5–0-val fordított a hazai gárda, Carleton egyenlített (8–8). A negyed hajrájában ismét a vendégek kerültek előnybe, időt is kért Djokic Zeljko (8–12). Lett is eredménye, a negyedből hátralévő bő egy percet 8–0-ra megnyerte a hazai gárda, amely így tíz perc játék után 16–12-re vezetett.

Carletoné volt az első kosár a második szakaszban, majd Goree egy triplát is beemelt, újra vezetett a Győr (18–19). Az előnyt Slocum toldotta meg két újabb hármassal. Jött is az időkérés a hazaiak trénerétől (18–25). Tovább nőtt a különbség, Gyöngyösi kosár plusz büntetője után tíz pont lett az előny (18–28). Slocum is faulttal együtt volt eredményes, a büntető is jó lett, így megint nyílt az olló. A 19–2-es győri rohanást zárta le Monroe egy közelivel (15. perc: 20–31). A félidő hajrájában 40–26-ra vezetett a Győr. A félidő legvégén Dombai emelt be egy triplát, a szakaszt pedig az ő duplája zárta le (27–45).

Szünet után Gyöngyösi duplájával már húsz pont volt a különbség (27–47). Jól védekezett a Győr, sokszor dobásig sem nagyon jutottak a hazaiak. Goree közben begyűjtötte negyedik személyi hibáját. Négy perc után Theodoreán szerezte meg az első szekszárdi kosarat a második félidőben. A szakasz 2–2 volt ekkor. Anigwe is hosszú kosárcsendünket törte meg, ezzel ugyanannyi volt a különbség, mint a nagyszünetben (31–49). A zárófelvonás előtt 57–38 volt a győrieknek.

Az utolsó tíz percben húsz pont fölé nőtt a távolság (38–59). Slocum triplája után gyakorlatilag végérvényesen eldőlt a találkozó. A játék képében legalábbis nem volt benne a fordulat. Boros triplája után azért Cziczás László időt kért, de még mindig nagy volt az előny (46–63). Ez állandósult is a folytatásban, igazából már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség a végére. Djokic Zeljko még kért egy időt 46–70-nél, de érdemi változást már nem hozott.

Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság

Cziczás László: – Mindkét csapat hősiesen küzdött. Emellett mi nagyon fegyelmezetten játszottunk, több jó egyéni teljesítmény is volt nálunk, de csapatként remekeltünk elsősorban. A védekezést minimális hibával lehoztuk, amiért jár a gratuláció a lányoknak. A második negyedben olyan ritmust tudtunk diktálni, mellyel megfelelő különbséget tettünk közé, utána próbáltuk védeni az eredményt, azt gondolom, sikerrel. Szekszárdon ennyi ponttal nyerni nagy dolog. Megérdemlik a játékosok, hogy kapjanak egy kis pluszpihenőt.

Gyöngyösi Janka: – Büszke vagyok a lányokra, olyan agresszivitással játszottunk, hogy nem lehetett más a vége, mint a győzelem. Örülök, hogy ilyen jól ment a játék, próbálom ezt hozni a jövőben is.