Női kosárlabda olimpiai selejtező – Nem jutott ki a magyar válogatott a párizsi játékokra

MTI Illusztráció: Freepik
2024.02.11. 19:40

A magyar női kosárlabda-válogatott nem jutott ki az olimpiára, mivel a soproni selejtezőtorna vasárnapi zárómérkőzésén - 22 pontos előnyről - 73-72-re kikapott Spanyolországtól, és a négycsapatos viadal utolsó helyén végzett.

Az utolsó játéknap előtt minden csapat egy győzelemmel állt, és a délutáni meccsen hazai szempontból kedvezőtlen eredmény született: a japánok megverték Kanadát, így az észak-amerikaiak nem juttatták ki sikerükkel a magyarokat is. Japánnal együtt a spanyolok is megszerezték a kvótát, számukra nem volt tétje a magyarok elleni zárómeccsnek, akiknek győzniük kellett az olimpiához. Az ellenfél 14-8-cal kezdett, de a házigazdák 22-8-ra hozták a második negyedet, és a nagyszünetben 46-27 volt az állás. Fordulás után az ellenfél 22-ről 14 pontra faragta hátrányát, majd a 64-50-ről induló zárószakaszban egyetlen pontra fogyott a különbség, és a hajrában az ellenfél volt jobb.

A magyar női válogatott eddig egyszer, 1980-ban járt olimpián, és Moszkvában negyedik lett.