Nem sikerült a bravúr, bajnok a Fradi

Fotó: Vig Norbert
MTI
2022.05.31. 21:04

A Ferencváros megvédte címét a női labdarúgó NB I-ben, mivel 3-1-re nyert az ETO FC Győr otthonában a döntő második mérkőzésén, kedden.

Az első félidő utolsó percében Szabó Viktória szerzett vezetést a fővárosiaknak, majd a 67. percben Pusztai Sára talált be. A 82. percben az ukrán Jekatyernia Korszun szépített, a végeredményt pedig a 90. percben Szabó Viktória állította be.

A Ferencváros csütörtökön 4-1-re nyerte meg a párharc első meccsét a Magyar Kupa-címvédő győriek ellen. Az FTC az ötödik bajnoki címét nyerte, a győriek először szerepelnek az NB I döntőjében.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:
ETO FC Győr – FTC-Telekom 1-3 (0-1)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Ferencváros javára.

2018/19: Ferencvárosi TC
2019/20: A koronavírus-járvány miatt a bajnokság félbeszakadt, bajnokot nem avattak
2020/21: Ferencvárosi TC
2021/22: Ferencvárosi TC