Idegenben nyert az ETO, elhozták a három pontot!

Győr+ | Illusztráció: ETO.hu
2023.02.26. 17:00

A labdarúgó NB II 25. fordulójában a 9. helyezett Tiszakécske fogadta a 8. ETO-t. A győriek a 20. percben a semmiből szereztek vezetést, előnyüket a mérkőzés végéig meg tudták tartani, sőt meg is duplázták azt.

Tiszakécske, Városi Sportcentrum
Játékvezető: Nagy Róbert

Gólszerzők: Szendrei (20′), Csontos (60′)

A bajnokit gyászszünet előzte meg, a napokban elhunyt 23-szoros magyar válogatott labdarúgóra, Lendvai Miklósra emlékeztek a csapatok.

Az ETO indította útjára a labdát, s bár a hazaik mezőnyfölényben játszottak, a 20. percben mégis a győriek szereztek vezetést. Halasi bravúrja után Szendrei csapott le a kipattanó labdára, majd az ötös sarkáról laposan, a kapu bal oldalába lőtte a labdát.

Az 56. percben beálló Babati lábát húzta el egy hazai védő az 59. percben a tizenhatoson belül, ami után tizenegyest lőhettek a győriek. Csontos magabiztosan lőtte a büntetőt a kapu jobb oldalába, így kialakult a végeredmény: 0-2.

A mérkőzés részletes beszámolója ide kattintva elérhető.