UNI Győr - MÉLY ÚT

Kosárlabda: huszonegy pontos siker a Vasas ellen

Fotó: Vig Norbert
2021.10.10. 18:36

Egy héten belül második győzelmét aratta az NBI-es bajnokságban az UNI Győr - MÉLY ÚT női kosárlabda-csapata.

A hét közepén szorosabb első félidő után Iványi Dalma együttese magabiztosan (82-60) verte az újonc BKG Primát. A győri lányok szigetszentmiklósiak után most a Vasas ellen is szerették volna begyűjteni a két bajnoki pontot.

„A Vasas nem könnyű ellenfél, szerintem kimondottan erős csapat, mely kicsit furcsa szerkezettel játszik, belső, magas emberük nincs annyi, így elsősorban a külső játékosokra hárul nagyobb teher. Emellett védekezésben is sokat váltanak, ők is elég gyorsak, agresszív kosárlabdát játszanak.” – nyilatkozta a találkozó előtt az UNI Győr – MÉLY ÚT vezetőedzője.

Iványi Dalmát igazolta a találkozó első két negyede, hiszen a nagyszünetre 27-32-es vendégvezetéssel vonultak le a csapatok.

A harmadik negyedet aztán nagyon megnyomta az UNI Győr (24-7), a döcögősebb kezdés után pedig a végén megérdemelt 21 pontos sikert aratott.

UNI Győr – MÉLY ÚT – Vasas Akadémia 75-54 (24–15, 24–7, 12–17, 15–15)

Iványi Dalma: – Javuló formát mutatunk, ismét léptünk előbbre, de egy edző igazán sosem lehet elégedett. Ettől függetlenül már kezdjük azt nyújtani, amit szeretnénk, amiben még javulni kell, hogy a második fáélidőben is tudjuk tartani a szintet.

Milos Pavlovic: – A győri csapat megérdemelten győzött. Aminek örülhetek, hogy tizenkét játékossal tudtunk eljönni. Amúgy nagyon puhán védekeztünk, főleg az első félidőben, ezt pedig egy ilyen szintű csapat, mint a győri, kihasználja. Most vissza kell mennünk a kis műhelyünkbe, és dolgozni tovább.

Török Ágnes: – Egyre inkább szeretnénk azt a ritmust felvenni, amire a szezon során szükség lesz. Efelé tettünk megint lépéseket, támadásban és védekezésben egyaránt. Nagyon örülök, hogy újabb győzelmet tudtunk szerezni.

Papp Klaudia: – A szezon talán eddigi legrosszabb teljesítményét nyújtottuk, remélem, ezzel ezt ki is pipáltuk a hátralévő időre. Sokat kell még dolgozni, és sokkal nagyobb hittel, alázattal, hogy a céljainkat elérjük.