Az örményországi 2-1-es vereség után az ETO FC küzdelmes, feszült mérkőzésen vívta ki a továbbjutást a Konferencia-liga selejtezőjén. Hazai pályán, utolsó percben szerzett góllal 3-1-re nyert a győri csapat.
Az ETO a horvát Daniel Stefulj 90. percben szerzett góljával 3-1-re legyőzte a vendég Pjunyik Jerevánt a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulós párharcának csütörtöki visszavágóján, így 4-3-as összesítéssel továbbjutott – írta az MTI.

Az ETO Arénában rendezett mérkőzésen az algériai Nadir Benbuali kétszer is eredményes volt, de a hajrában szépített az örmény rivális, amely hosszabbítást ért volna. A továbbjutást jelentő győri gólt Stefulj rúgta az utolsó percben.
A győri csapat a svéd AIK Stockholm és az észt Paide Linnameeskond párharcának győztesével játszik a selejtező harmadik körében. Az első mérkőzésen a svéd együttes idegenben 2-0-ra nyert, a svédországi visszavágó szünetében pedig már 3-0-ra vezet.
Az ETO tizenegy év után tért vissza a nemzetközi kupaporondra, 2014 júliusában a második selejtezőkörben kapcsolódott be az Európa-liga küzdelmeibe, a Göteborgtól hazai pályán 3–0-ra kikapott, majd idegenben 1–0-ra nyert – adott némi hátteret a Nemzeti Sport online.
Konferencia-liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó:
ETO FC Győr-Pjunyik Jereván (örmény) 3-1 (1-0)
Győr, ETO Aréna, v: Mervan Betjullahu (koszovói)
gólszerzők: Benbuali (16., 69.), Stefulj (90.), illetve Ocansey (84.)
sárga lap: Krpic (13.), Tóth R. (34.), Stefulj (91.), illetve Islamovic (75.), Milijkovic (95.)
továbbjutott: a Győr, 4-3-as összesítéssel.
Győr:
Petras – Tóth R., Abrahamsson, Krpic, Stefulj – Gavric (Boldor, 94.), Anton, Ouro (Vingler, 83.) – Nfansu (Zivkovic, 74.), Benbuali (Piscsur, 94.), Bumba
Pjunyik:
Avagjan – Milijkovic, Almeida, Vakulenko, Kainurjosz (Metojan, 94.) – Alemao (Kovalenko, 82.), Islamovic (Vagner Goncalves, 81.), Kulikov (Hovhanasszijan, 67.) – Moreno Sanchez, Noubissi, Vareika (Ocansey, 67.)
Ha az Intertoto-kupát is beleszámítjuk, ez a győriek 70. nemzetközi kupamérkőzése.
Az első perctől kezdve látható volt, hogy az örmény együttes elsősorban a biztos védekezésre próbálja fektetni a hangsúlyt, hogy minél tovább őrizhesse az első mérkőzésen kiharcolt egygólos előnyét. A Győr ezzel szemben komoly labdabirtoklási fölény mellett igyekezett a lehető leghamarabb gólt szerezni, ennek megfelelően veszélyesebben is futballozott a riválisnál. A gól a 16. percben jött össze, amikor Tóth Rajmund beadását Benbuali fejelte a kapuba. A Pjunyik a hátrány és az összesített döntetlen állás ellenére nem nyílt ki, a hazaiak viszont a folytatásban is fölényben voltak, s többször is volt esélyük megduplázni a különbséget, de ez a szünetig nem sikerült.

Fordulás után semmit nem változott a játék képe, de ha lehet, akkor a Győr még nagyobb fölényben volt és teljes mértékben irányította a mérkőzést. A hazaiak egymás után dolgozták ki a helyzeteket, de betalálni nem tudtak. Egy kósza örmény ellenakció és veszélyes lövés után viszont újfent tapsolhatott a győri közönség, Benbuali ugyanis megszerezte saját maga és csapata második gólját – ismét fejjel -, amivel kedvező helyzetbe hozta a magyar együttest. A hajrában szinte a semmiből, de szép gólt szerzett a Pjunyik, az állás pedig hosszabbítást ért volna a számára, ám a 90. percben egy szöglet után Stefuljhoz pattant a labda, ő pedig teketóriázás nélkül bombázott a kapu bal felső sarkába a keresztléc segítségével. Az örmény együttes a lefújásig küzdött és próbálkozott egy újabb gólért, de ezt az időszakot már sikeresen kivédekezte a Győr.
A győriek először az 1964–1965-ös idényben szerepeltek a nemzetközi porondon, ott a BEK elődöntőjéig meneteltek: a keletnémet Chemie Leipzig, a bolgár Lokomotiv Szófia és a holland DWS Amsterdam búcsúztatása után a portugál Benfica már nagy falat volt számukra, Eusebióék kettős győzelemmel jutottak be a döntőbe – múltidézett a Nemzeti Sport online.
Nyilatkozatok:
„Az a legfontosabb, hogy továbbjutottunk. Véleményem szerint nem lett volna igazságos, ha nem tudunk tovább menni, mert mi voltunk a jobb csapat – értékelt az M4 sportnak Borbély Balázs a továbbjutás után. – Az első félidőben az történt, amit mi akartunk, a második játékrész eleje nagyon jóra sikerült, helyzeteket alakítottunk ki, azokból a helyzetekből minimum egy gólt kellett volna rúgnunk.”
A szakembernek az utolsó negyedóra miatt van némi hiányérzete, úgy véli elkezdett fogyni játékosai energiája.
„Ahogy telt az idő fáradtak a játékosaink visszaesett a teljesítményünk. Vékony a kispadunk, ez látható. Mindenképpen igazolnunk kell, remélem, a következő nemzetközi mérkőzésre sikerül 1-2 játékost szerződtetni.”
Borbély elárulta, hogy a két gólt szerző támadója, Benbouali már az első találata előtt cserét kért, ugyanis érezte a közelítő izmát, de mindannyiuk szerencséjére kibírta a találkozót. (a 94. percben cserélték le)
Az első gólnál gólpasszt jegyző Tóth Rajmund szerint is igazságos eredmény született.
„Teljes mértékben az ellentettje volt a mai csapatunk, az előző meccsének. Megbeszéltük mára, hogy mindent vagy semmit alapon megyünk, de azért próbáltunk türelmesek lenni. Szerettünk volna a mi játékunkra fókuszálni és türelmesnek lenni, hál’ istennek meglett a gyümölcse.”
A gólpasszát illetően elmondta, hogy sokat gyakorolta a beadásokat ezen a héten és bízik benne, hogy nem ez volt számára az utolsó.
Fotógaléria: Marcali Gábor