Kiválóan helytálltak a győri úszók

Szerző és fotó: Petrov Iván
2023.06.26. 09:00

Az 59. Sette Colli olimpiai kvalifikációs versenyen részt vett az európai úszósport színe-java, s ahogy azt az elmúlt 10 évben megszokhattuk, az Uni-Győri Úszó SE sportolói is sikeresen képviselték Magyarországot.

A vasárnapi zárónapon négy versenyszámban volt érdekelt a győri csapat.

A döntőkben először Szabó Szebasztián nyert nagyszerű ezüstérmet, csupán a szám regnáló Európa-bajnoka, az olasz Thomas Ceccon tudta megelőzni. A mezőnyben olyan nagyságok mögötte végeztek, mint az ukrán világcsúcstartó Govorov, vagy a világbajnok Benjamin Proud.

A 200 méteres női pillangóúszásban sűrű mezőnyben Sebestyén Dalma kiváló időeredménnyel bronzérmet szerzett, Jakabos Zsuzsanna pedig a nyolcadik helyen zárt.

Sebestyén Dalma a fárasztó finálét követően nem sokkal még egy döntőben volt érdekelt, s ha már ott volt, újra nagyszerűen helytállt: 200 méteres női vegyesúszásban az értékes 9. helyet szerezte meg.

A győriek mindhárom válogatott úszója ezzel a felkészülés finisébe fordult, egy hónap múlva szurkolhatunk nekik a felnőtt világbajnokságon.