Kiütéses hazai siker után döntőben a címvédő Sopron

Fotó: Sopron Basket Faceook
MTI
2022.04.04. 20:05

A címvédő Sopron Basket 86-52-re kiütötte hazai pályán a DVTK-t hétfőn a női kosárlabda NB I elődöntőjének a harmadik mérkőzésén, és 2-1-es összesítéssel bejutott a fináléba.

A két gárda az utóbbi másfél hónapban négyszer is összecsapott, a Magyar Kupa februári döntőjében a miskolciak hazai pályán hosszabbítás után 78-75-re nyertek, majd a bajnoki alapszakasz hajrájában a Sopron odahaza kiütéses győzelemmel (84-49) vágott vissza. Az elődöntő múlt keddi nyitányán a soproniak elsősorban Briann January 17 pontjával 68-49-re nyertek saját csarnokukban, ám a Diósgyőr pénteken főként a nemrég érkezett amerikai Jessica Kuster 17 pontjával egyenlített (66-60).

Az Euroliga hétvégi, isztambuli négyes döntőjére készülő soproniak semmit sem bíztak a véletlenre, ugyanis 18 perc játék után már 20 pont volt a különbség a két csapat között. A hazaiaknál végül öten is átlépték a tízpontos határt.

Az elődöntő másik ágán az Atomerőmű KSC Szekszárd 1-0-ra vezet az NKA Universitas PEAC ellen, a párharc második felvonására szerdán kerül sor Pécsen.