Kerekesszékes teniszezők az Olimpiai Sportparkban

Fotó: Vig Norbert
Nagy Roland
2021.02.22. 17:50

Véget ért a kerekesszékes teniszezők idei fedettpályás Országos Bajnoksága a győri Olimpiai Sportparkban. A főtábla küzdelmeit Farkas László nyerte, miután a döntőben 6:0, 6:2-re legyőzte Lelik Ferencet, a bronzérmet a GYAC-os Farkas Attila szerezte meg a Szabó Béla elleni sikerrel.

Az 5. helyen Bovier György végzett, megelőzve Szabó Lőrincet, Csiszár Attilát és Mézes Jánost. Párosban Farkas Attila és Szabó Béla szerezte meg a bajnoki címet, ők 6:4, 6:2-re győzték le a Csiszár Attila-Lelik Ferenc kettőst a fináléban, a bronzérem a Farkas László-Mézes János párosé lett.

A második táblán Pokornyi Tamás a tavalyi évhez hasonlóan duplázott egyéniben és ezúttal Nagy-Kuglicz Katával párosban is győzni tudott. Egyéniben az ötös körmérkőzéses csoportot négy győzelemmel teljesítette, csak a második helyen végző Göböl Márk tudott szettet rabolni tőle. A bronzérmet Nagy-Kuglicz Kata szerezte meg, megelőzve Bihari Csabát és Inczédi Gergelyt.

A hazai kerekesszékes tenisz történetében először rendeztek versenyt a quad kategóriának, melynek döntőjében Csiszár Attila legyőzte Göböl Márkot és első egyéni bajnoki címét ünnepelhette.

Az eseményen részt vett Sütő Csilla, a Magyar Tenisz Szövetség főtitkára, Urr Anita, a Magyar Paralimpiai Bizottság Köztestület – Hungarian Paralympic Comittee főtitkára, Serfőző Eszter, a Győri Atlétikai Club tenisz szakosztály vezetője és Petrov Iván, Győr sportért felelős polgármesteri biztosa is.