Jól szerepeltek a győriek a rövidpályás úszó-vbn

MTI Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
2022.12.17. 11:55

Jakabos Zsuzsanna az ötödik helyen végzett 400 méter vegyesen, Szabó Szebasztián pedig negyedik lett 50 méter gyorson a Melbourne-ben zajló rövidpályás úszó-világbajnokság szombati versenynapján.

Jakabos az előfutamból a negyedik legjobb idővel (4:31.36) kvalifikálta magát a fináléba, amelyben az első három úszásnemet követően még utolsó volt, gyorson viszont nagyot robbantott és végül nem sokkal a dobogósok után csapott a célba. A számot az amerikai Hali Flickinger nyerte 4:26.51 perccel, megszerezve ezzel pályafutása első egyéni világbajnoki címét.

Eredmény:
női 400 m vegyes, világbajnok:
Hali Flickinger (Egyesült Államok) 4:26.51 perc
2. Sara Franceschi (Olaszország) 4:28.58
3. Kobori Vaka (Japán) 4:29.03
…5. JAKABOS ZSUZSANNA 4:32.10

Szabó Szebasztián – aki szerdán 50 méter pillangón bronzérmet szerzett – egyéni legjobbjától (20.72) nem sokkal elmaradva, az elődöntőben úszott idejénél egy századdal lassabban, 20.84 másodperces teljesítménnyel csapott a célba. A számot a Kajmán-szigeteki Jordan Crooks nyerte, megszerezve ezzel hazája történetének első világbajnoki címét.