Jól szerepel a GYÚSE az ifi OB-n

unnamed (39)
2022.06.03. 12:04

Kiváló győri utánpótlás eredmények az Ifjúsági Úszó Országos Bajnokság első két napján.

Remekül kezdett a Győri Úszó SE utánpótlása az ifjúsági korosztály legrangosabb hazai versenyén, két nap után második helyen a pontversenyben a Győri ÚSZÓ SE.

Kiemelkedő eredményével Andor Bendek megvalósította álmát és ott lesz az Ifjúsági Európa-bajnokságon a magyar válogatott tagjaként. 50 és 100 méteres férfi gyorsúszásban egyaránt aranyérmet szerzett a győriek versenyzője, mindkettő számban egyéni csúccsal állhatott a dobogó tetejére.

Remekül szerepeltek a fiatal váltók, bronzéremmel zárt a 4×100 méteres mix gyorsváltó Andor Benedek – Pózvai Olivér – Lakó Dorina – Nagy Anna Zsófia összeállításban.

“Félidőnél jól állunk, második helyen állunk a pontversenyben. Andor Benedek kiemelkedően versenyez, ezt a vak is látja, mindkét klasszikus számot Ő nyerte, 50 gyorson és 100 gyorson egyaránt megállta a helyét. Az eredmények jók, sok egyéni csúcsot értek el a versenyzők. A versenyzők fiatal koruk ellenére profi módon állnak a viadalhoz, az elvárásoknak megfelelően. Az utolsó két napban arra fogunk koncentrálni, hogy a fegyelem és a figyelem ne lankadjon, és próbáljuk hozzáadni azokat az apró technikai részleteket az úszásokhoz, amik esetleg az első két napon az éremszerzéshez hiányoztak. Összességében elégedett vagyok és nagyon büszke vagyok a gyerekekre” – foglalta össze Petrov Árpát vezetőedző.