Rövidpályás úszó Eb

Jakabos Zsuzsanna ötödik 400 méter vegyesen

Fotó: MTI/Kovács Tamás
2021.11.02. 17:50

Jakabos Zsuzsanna ötödik lett 400 méter vegyesen a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság keddi nyitónapján.

A győriek 32 éves magyar úszója holtversenyben az első idővel jutott a fináléba, 4:34.76 perces ideje alapján pedig tartalékolt a döntőre, ugyanis a több mint négy másodperccel erősebb idei legjobbját múlt pénteken úszta az ugyancsak kazanyi világkupa-fordulóban.

Jakabos jól kezdett, a pillangó után az élen tempózott, a hátúszást követően pedig már egy másodperces előnye volt, azonban mellen hárman is megelőzték. A gyorsúszásra láthatóan elfáradt, így ötödik helyre csúszott vissza, végül 4:32.68 perccel csapott a célba.

Az aranyérem a török Viktoriya Zeynep Günesé lett, aki 4:30.45 perccel diadalmaskodott.