Úszás

Jakabos Zsuzsa is aranyérmes gyorsváltóban!

Fotó: Győri Úszó SE Facebook oldala
2021.09.14. 06:07

Látványos megnyitóval vette kezdetét az ILS Élet- és Vízimentő Európa-bajnokság Valenciában, ahol 15 ország több mint 237 versenyzője küzd az érmekért szeptember 12 és 18 között. Jó hír, hogy tegnap magyar, sőt, győri aranyérem is született.

A női gyorsváltó tagjaként Jakabos Zsuzsanna, a Győri Úszó SE versenyzője aranyermet szerzett a 4×50 meteres női akadályúszásban Senanszky Petra, Verrasztó Evelyn és Gyurinovics Fanni társaságában. – számolt be róla a Győri Úszó SE hivatalos közösségi oldala.

A magyar csapat ezzel a győzelemmel közel került ahhoz, hogy kvótát szerezzenek a jövő évi Világjátékokra.

Jakabos nem sokkal a váltó előtt egyéni számában (200 obstacle) is remekül helytállt, az aranyérmes versenyző időeredményétől mindössze 4 tizeddel lemaradva a negyedik helyen végzett.

Rossz hír, hír, hogy a férfi váltó – melynek valamennyi tagja a Győri Úszó SE versenyzője; Gyárfás Bence, Balog Gábor, Giczi Mátyás, Takács Krisztián) – eredménye szabálytalan rajt miatt nem volt érvényes. Különösen fájó a kizárás, a győriek alkotta csapat vélhetően az aranyéremről maradt le.