Vizes EB

Jakabos köszönetet mondott

Fotó: MTI/Kovács Tamás
2021.05.25. 10:20

Az idei Vizes EB-n a Győri Úszó SE versenyzői ismét jól szerepeltek. Szabó Szebasztián arany- Jakabos Zsuzsanna ezüstérmet hozott haza. Utóbbi Facebookon köszönte meg a szurkolást.

Ezüstérmet nyert a 4×200 méteres magyar női gyorsváltó pénteken a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A Jakabos Zsuzsanna, Fábián Fanni, Veres Laura, Kapás Boglárka összeállítású kvartett 7:56.26 perccel csapott célba.

Az elsőként vízbe ugró Jakabos negyedikként váltott, majd a két fiatal, a 18 esztendős Fábián és a mindössze 15 esztendős Veres is kitett magáért, különösen utóbbi, aki 1:59.23-as idejével a második helyen váltott Kapással.

A 200 méter pillangón aranyérmes, korábbi gyorsúszó specialista Kapásnak már “csak” a szám olimpiai- és négyszeres világbajnokát, Federica Pellegrinit kellett maga mögött tartania, de mivel nagy volt az előnye, sikerrel véghez vitte a küldetést.

„Köszönöm a támogatást és a szurkolást! Ez az ezüstérem, amit a váltóval nyertünk, pont a tizedik érmem Európa-bajnokságokról. És az idei volt a kilencedik Eb-m, amin részt vettem.” – írja Jakabos Zsuzsanna a hivatalos Facebook oldalán.