
A VELETEK BÁRHOVA-TURNÉ második hétvégéjén a magyar jégkorong-válogatott Győrben játszott barátságos mérkőzést Norvégia nemzeti együttese ellen.
A megszokottnál jóval nagyobb forgalmat bonyolított nagypénteken a Győri Egyetemi Jégsport Központ. Délután még az Andersen Liga rájátszása miatt teltek meg a jégcsarnok lelátói, estére viszont már két nemzeti válogatott együttesét várták.
Az A-csoportos, a világranglistán 12. helyet elfoglaló norvég együttes érkezett Magyarország válogatottjához, a harmadik hete tartó felkészülési sorozatban. A férfi jégkorongozók a budapesti Tüskecsarnokban kezdték meg a tréninget március utolsó napján, majd április 10-től már intenzívebb felkészülés zajlik.
A csapatnak – modellezve a világbajnokság ritmusát – sűrű programot írtak: Székesfehérváron, majd Ajkán játszottak Ausztria ellen és a húsvéti hétvégét is mérkőzésekkel töltik. A győri jégre lépést rögtön másnap egy szombathelyi összecsapás követi, szintén a skandináv együttes ellen.
Fotógalériánkban mutatjuk a jégcsarnok hangulatát:






























Galéria: MekliZ Fotóstúdió