Hosszabbításban szerezte meg a bronzérmet a SERCO UNI Győr

Győr+ Fotó: gyorikosar.hu/Jantner Zsolt
2023.09.17. 20:25

Bach Boglárka óvatosságból kihagyta a találkozót, a többiek azonban a csapat rendelkezésére álltak a Vasas ellen. Érdekesség, hogy a felkészülés során már találkoztak a győriek az angyalföldiekkel, azt a találkozót 66–54-re nyerték.

SERCO UNI Győr–Vasas Akadémia 90–82 (22–12, 17–21, 15–17, 22–26, 14–6)
Szekszárd, Sió-kupa, bronzmérkőzés.

SERCO UNI Győr: Slocum 11/3, Dombai 9/3, Dubei 8/3, Gyöngyösi 11/9, ANIGWE 14. Cs.: RUFF-NAGY D. 11, GOREE 18/6, Hegedűs 6, Molnár, Török Á. 2. Edző: Cziczás László.

Vasas Akadémia: Taylor 2, Gelei 5/3, Madár E. 4, Szerencsés 15/6, SALAMON 14. Cs.: Budácsik 4/3, JÁHNI 17, PLENTOVICH 20/6, Boros, Madár K., Kádár 1. Edző: Milos Pavlovic.

A Vasas szerezte az első kosarat, Dombai triplával válaszolt. A fővárosiak a tőlük megszokott kellemetlen harcmodorukkal komoly nehézséget okoztak a győrieknek – különösen támadásban –, de amint a zöld-fehérek is kellő agresszivitással játszottak, úgy kezdtek fokozatosan ellépni ellenfeleküktől, a negyed végén 10 pont volt az előnyük (22–12).

A második szakaszban is folyatódott a kemény küzdelem, a SERCO UNI Győr őrizte biztos előnyét, hiába kért időt Milos Pavlovic. Ez sem változtatott a játék képén, nemcsak tartották a távolságot a győriek, hanem még nőtt is a különbség. A félidő hajrája nem sikerült túl jól, a Vasas a nagyszünetre feljött hat pontra (39–33).

A második félidőt a Vasas kezdte jobban, feljött két pontra, de aztán egy 7–0-val megint elléptek a zöld-fehérek. (46–37). Fellélegezni nem tudtak a győri lányok, az ellenfél ott „lihegett” a nyakukon (48–46). Továbbra sem találták az angyalföldiek harcosságának ellenszerét, a rivális ki is egyenlített, vezetni azonban nem tudott. A zárófelvonás előtt 54–50 volt a SERCO UNI Győr javára.

Az utolsó etapot 6–0-val kezdte a Vasas, Török Ágnes egyenlített egy közelivel. A győrieknek kellett futni az eredmény után (58–62). A hajrában ötpontos hátrányban voltak (62–67). Goree tartotta a lelket a csapatban, fontos pontjaival üldözte a Vasast az UNI Győr, de a Vasas is rendre betalált. Cziczás László 68–74-nél még időt kért. Egy 4–0-ás rohammal megint szoros lett, emiatt Milos Pavlovic tartott egyperces eligazítást. Hiába, ugyanis a győriek az egészpályás letámadásukkal megzavarták a Vasast, így az utolsó percben újra vezettek (76–74). Újra időt kért az ellenfél edzője. Két büntetővel ki is egyenlített a rivális, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás öt percben lépéselőnybe került a SERCO UNI Győr: 85–79-re elléptek, és innen már nem is adták ki a kezükből a győzelmet, így megszerezték a Sió-kupa 3. helyét.

Forrás és fotó: gyorikosar.hu/Jantner Zsolt