Hat pontos meccsen verte a Gyirmót az Újpestet

Fotó: Vig Norbert
Szigeti Sándor
2022.02.05. 19:02

Az OTP Bank Liga 19. fordulójában a későbbi végelszámolás szempontjából is nagyon fontos találkozón fogadta a Gyirmót az Újpestet.

Igazi hat pontos találkozónak – és jelen állás szerint kiesési rangadónak – nézett elébe a két csapat, hiszen a gyirmótiak az utolsó, a lilák pedig az utolsó előtti helyet foglalták el az NBI-es tabellán. A két gárda a mostani forduló előtt azonos (17) pontszámmal állt. A fővárosiak csak jobb gólkülönbségükkel előzték a győrieket, akik ősszel viszont idegenben tudták megverni az Újpestet.

A találkozó gyászszünettel kezdődött, a hazaiak közelmúltban elhunyt edzőjére, Szepessy Lászlóra emlékeztek.

Csertői Aurél tanítványai a 4. percben próbálkoztak először, de Cvetanoski lövése elkerülte a kaput. Pár perc elteltével viszont a vendégek előtt adódott komoly lehetőség: egy veszélyesen megcsúsztatott labdát csak a gólvonalról sikerült tisztáznia a Gyirmótnak. Azonban a mieink sem maradtak adósak nagy helyzettel: Varga B. fejesénél csak a kapufa segítette ki a lila-fehéreket.

A két csapat ezután sem vett vissza a tempóból: a 39. percben egy tizenhatoson belüli szituációt videóbíróval vizsgáltak: nem történt kezezés, így elmaradt a büntető.

Az első félidő utolsó percében egy újabb Varga B. kapufát követően a Gyirmót betalált az újpesti kapuba, ám les miatt jogosan nem adták meg a találatot. Ilyen izgalmak után vonultak pihenőre a csapatok.

Gyirmót FC Győr – Újpest 1-0 (0-0)

A második félidő 63. percében aztán büntetőt ítéltek meg a Gyirmótnak. A meccsen addig két kapufáig jegyző Varga B. állt a labda mögé, és nem hibázott: megvan a vezetés! (1-0).

Az Újpest kettős cserével próbált új lendületet adni a játékának: Viana és Pauljevic helyére Yamaya és Koné érkezett. A hajrában cserélt a Gyirmót is, és a Nagy helyére beálló Ventura nem is tétlenkedett: először egy veszélyes lövését kellett blokkolnia az újpesti védőknek, majd két perc múlva a felső lécről pattant ki a fejese.

A rendes játékidő után nem kevesebb, mint 6 perc hosszabbítás következett! A ráadás utolsó perceiben is helyén volt azonban a gyirmótiak szíve, így egy kimondottan izgalmas találkozón teljesen megérdemelten győzték le az Újpestet.

A Gyirmót a megszerzett három ponttal már húszpontos a tabellán, és ezzel elmozdult a kieső helyről.