Győztes meccsen mutatkozott be a kispadon Borbély Balázs

MTI Fotó: eto.hu
2024.04.28. 19:19

A héten edzőváltáson átesett ETO FC Győr kiütéses, 5-0-ás győzelmet aratott a sereghajtó Mosonmagyaróvár vendégeként, így a házigazdák kiesése biztossá vált a labdarúgó NB II-ből.

A 30. fordulóban a feljutásért küzdő élcsapatok közül csak a harmadik Győr tudott nyerni, a második Vasas és a negyedik Szeged egyaránt döntetlent játszott, így az angyalföldiek előnye egy pontra csökkent a Győrrel szemben, a Szeged pedig továbbra is három pontra van tőle.

Összefoglaló:

Credobus Mosonmagyaróvár – ETO FC Győr 0-5 (0-4)
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep. V.: Zimmermann (Ring, Szabó D.)

Mosonmagyaróvár: Slakta – Simita, Czingráber, Deák I., Bekker, Kapornai, Végső (Gáncs 85’), Csóka (Vukaszovics 74’), Illés D. (Szabó B. 62’), Horváth K. (Papp L. 85’) Szendeff (Puhtyejev 46’). Vezetőedző: Nagy Ádám.

ETO: Gyurákovics – Vera (Diarra 78’), Szépe, Boldor, Csontos D., Vingler (Urblík 62’), Anton Boschilia (Riquelme 78’), Skvarka, Bumba, Lukics (Farkas B. 62’). Vezetőedző: Borbély Balázs.

Gsz.: Bumba (17’, 33’), Boschilia (10’), Csontos (21’), Farkas B. (75’).

Az új vezetőedző, Borbély Balázs több poszton is változtatott a múlt heti kezdőcsapathoz képest, többek között kényszerűségből, Ruisz Barnabás betegsége miatt Gyurákovics állt a gólvonalon. A 7. perc legvégén Skvarka veszélyes beadását gyűjtötte be Slakta. Két perccel később Anton távoli szabadrúgása után védett bravúrral a hazai hálóőr. A 10. percben már gólt ünnepelhettek a zöld-fehérek! Boschilia ragasztott ballal bombagólt a bal felsőbe 0-1. Hét perccel később Boschilia az előkészítésben jeleskedett, beadását Bumba vágta közelről a hálóba 0-2. A 21. percben Csontos vállalkozott lövésre húsz méterről, a labda a hosszú alsóban kötött ki 0-3. Bő félóra játék után Lukic megcsúsztatott labdájára Bumba érkezett, aki megszerezte saját maga második, csapata negyedik gólját 0-4. A 38. percben nagyszerű támadás végén Bumba lövését védte lábbal Slakta.

Az 56. percben Vingler centerezésére Skvarka érkezett, közeli lövésénél bravúrral védett az óvári kapus. A 75. percben parádés támadás végén a hosszú sérülése után visszatérő Farkas Balázs talált a hálóba 0-5. A mérkőzés hajrájában alakult ki az első hazai helyzet, ám Gyurákovics bravúrral hárított.

Borbély Balázs: – Nincs könnyű hét mögöttünk, hektikus napjaink voltak. Elsősorban fejben kellett felrázni a társaságot. Az első félidővel maximálisan elégedett vagyok, de vannak hibák, amiket még ki kell javítani. – olvasható az eto.hu-n.

Az éllovas Nyíregyháza hétfőn lép pályára Ajkán és már egy döntetlennel bebiztosítja feljutását, a győzelem pedig egyúttal másodosztályú bajnoki címet is jelentene Timár Krisztián együttesének.

A héten a BVSC-nél is trénert váltottak és ez a zuglói csapatnak is lökést adott, mivel vasárnap legyőzte a Csákvárt, ezzel elmozdult a kieső helyről és jelenleg a 14., egy ponttal megelőzve a 15. Pécset.

Merkantil Bank Liga NB II, 30. forduló:
Gyirmót FC Győr – HR-Rent Kozármisleny 3-5 (3-1)
gól: Adamcsek (2.), Medgyes (32.), Madarász (38.), illetve Major (12.), Daru (49., 69.), Horváth (65., 85.)

BVSC-Zugló – Aqvital FC Csákvár 1-0 (0-0)
gól: Mucsányi (85.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Soroksár SC 0-0

Credobus Mosonmagyaróvár-ETO FC Győr 0-5 (0-4)
gól: Boschilla (10.), Bumba (17., 33.), Csontos (21.), Farkas (74.)

Pécsi MFC-Szombathelyi Haladás 1-1 (1-1)
gól: Harsányi (19.), illetve Katona (41.)

Kolorcity Kazincbarcika SC-Budapest Honvéd 1-0 (0-0)