Győztek a győri csapatok

Fotó: eto.hu
2020.07.23. 07:45

A Győri ETO FC a BVSC-t, a Gyirmót a Bicskét győzte le felkészülési mérkőzésen.

Az első perctől kezdve megdolgoztatták a zöld-fehérek a vendégek kapusát, aki remek formában védett a mérkőzésen. A 12. percben Vashkeba a büntetőterületen belül játszotta meg Szuhodovszkit, akinek jobbra tartó lövését bravúrral tolta szögletre Horváth. A sarokrúgást Kiss tekerte be, majd a hosszú oldalon érkező Priskin egy érintésből a kapuba belsőzött! (1-0)

Tíz perccel később ismét rezzent a vendégek hálója, Priskin gyorsított rá a jobb szélen, majd laposan adta be a labdát a középen érkező Vashkebának, aki közelről higgadtan a kapuba közepébe passzolt. (2-0) A félidő végén Szuhodovszki előtt két nagy lehetőség is adódott az ötös előterében, végül Vashkebának sikerült betalálni a hosszabbításban. Mélységből indult meg egy lepattanóra majd betört a kapu elé és biztos lábbal gurította el a kapus mellett a labdát, ezzel megszerezve második találatát! (3-0)

A szünet után teljes sorcserével folytatta a meccset az ETO, mindenkinek 45 perc játéklehetőség jutott. Dvorschák rögtön lendületből labdát szerzett az ellenfél térfelén, majd megjátszotta Sipőczöt, aki a kapus kezébe tekert. A 60. percben Márton került ziccerbe, mikor Májer beadására a hosszún érkezett és a lepattanót egyből kapura lőtte, azonban a vendégek kapusa fogta a félmagasan szálló labdát.

Gyurákovics öt percen belül két bravúrt is bemutatott, először a rövid alsóba ért le, majd a rövid felsőből tornázta ki a labdát. Az utolsó húsz percben gyors labdajáratás után rengeteg helyzetet sikerült kidolgozni, először Farkas labdája gurult el a gólvonal előtt, majd Múcska lövése vágódott le a kapufáról. A hajrában sem adták fel a fiatalok, de az eredményen már nem tudtak változtatni.

WKW ETO FC Győr:

1.félidei kezdő: Gundel-Takács – Kovács K., Vári, Fejes, Forró – Kiss, Vashkeba, Vitális – Szimcso, Priskin, Szuhodovszki

2.félidei kezdő: Gyurákovics, Dvorschák, Lipták, Temesvári, Kerkez, Múcska, Sipőcz, Király, Farkas, Márton, Májer

BVSC Zugló: Horváth – Kovács G., Balogh M., Balogh B., Májer G., Tóth, Fisli, Simon K., Szabó Á., Schrammel, Murai

Cserék: Gábor, Ladányi, Balázs, Komódi, Pintér, Hrepka, Bartos, Szabó Z., Hinics, Juhász, Dr. Horváth

Ötöt rúgott a Gyirmót

A Gyirmót szintén hazai környezetben a Bicske csapatát fogadta, s főlényes győzelmet aratott.

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Major, Hudák, Németh B., Hajdú – Nagy P., Lázár, Vogyicska – Szatmári, Herjeczki, Mayer Á. Vezetőedző: Csertői Aurél

Fotó: Gyirmót FC

Bicskei TC: Szűcs – Horváth M., Kákonyi, Dencinger, Varga Z., Sötét, Madarász Á., Pakowski, Mlinárcik, Kürti, Lassú. Vezetőedző: Dragan Vukmir

• 14.p. Hajdú adott jobbról hajszálpontosan a középen érkező Mayer fejére, aki 8 méterről a kapuba fejelt. 1-0
  • 16.p. Major adott jobbról a rövid oldalon érkező Mayer elé, akinek közeli lapos lövése centikkel elkerülte a kaput.
  • 18.p. Bal oldali beadás után lőtte ki Nagy P. 13 méterről látványos mozdulattal a bal alsó sarkot. 2-0
  • 22.p. Hajdú adott jobbról tökéletes labdát a középen érkező Mayer fejére, aki a hosszú alsó sarokba csúsztatott. 3-0
  • 25.p. Vogyicska húzott el a bal szélen, majd 13 méteres lövését a rövid kapufánál Szűcs tolta szögletre.
  • 26.p. Bal oldali szöglet után a hosszú oldalon helyezkedő Lázár kapott jó labdát, majd a bal alsó sarokba gurított. 4-0
  • 31.p. Vogyicskát buktatták a büntetőtereten belül, 11-es. A megítélt büntetőt Vogyicska laposan a kapu bal oldalába lőtte. 5-0
  • 38.p. Nagy P. jobb oldali, 24 méteres, nagy erejű lapos lövése a kapufáról vágódott ki.
  • 39.p. Bal oldali beadás után Németh B. 13 méteres fejese csattant a jobb kapufán. 5-0
  • 54.p. Lencsés bal oldali 12 méteres lapos lövését fogta Hársfalvi.
  • 76.p. Dencinger 18 méteres szabadrúgása a kapufáról Farkas M. elé pattnat, aki közelről a kapuba bombázott. 5-1
  • 81.p. A Németh J. buktatásáért megítélt 11-est maga a sértett végezte el, de a kapu bal oldalába helyezett lövést Hársfalvi bravúrral védte.

Végeredmény: 5-1

Forrás: eto.hu/gyirmotfc.hu