Győzelem a címvédő szlovénok ellen

Fotó: MTI/Varga György
MTI
2020.02.20. 20:28

A magyar férfi kosárlabda-válogatott bravúros győzelmet aratott a címvédő szlovénok felett Szombathelyen a 2021-es Európa-bajnoki selejtezősorozat csütörtöki nyitányán.

A felmondási idejét töltő szövetségi kapitány, Ivkovics Sztojan együttese az első és a második negyedben is 6-10 pontos hátrányból küzdötte vissza magát, főként a nagyszünetig 11 pontot dobó Allen Rosco révén. A 32-36-ról induló második félidőben megint hat pontról zárkóztak fel a hazaiak, az utolsó szakasz elején 49-54 állt az eredményjelzőn. Innentől nyílt csata zajlott a pályán, fej fej mellett haladtak a csapatok, Vojvoda Dávid pedig a mezőny legjobbjává lépett elő. A hallatlanul izgalmas hajrában a szombathelyi kedvenc Perl Zoltán büntetői döntöttek, így a magyarok bravúros sikerrel kezdték meg az Eb-kvalifikációt.

A nemzeti csapat a selejtező második fordulójában, vasárnap Ukrajnával találkozik Zaporizzsjában.