Győriek képviselték Magyarországot a világbajnokságon

Győr+ MTI/Czeglédi Zsolt
2022.12.26. 14:20

Ausztráliában rendezték a rövidpályás úszó világbajnokságot, amelyen a magyar színeket mindössze két versenyző képviselte: a Győri Úszó SE olimpikonjai, Szabó Szebasztián és Jakabos Zsuzsanna Petrov Iván edzővel utaztak Melbourne-be. Szabó 50 méter pillangón bronzérmet nyert, valamint negyedik lett 50 méter gyorson, míg Jakabos 400 méter vegyesen úszhatott döntőt, ahol ötödikként végzett.

„Mindkét versenyző teljesítette a felé támasztott elvárásokat. Jakabos Zsuzsanna döntős helyezéssel, Szabó Szebasztián éremmel térhet haza Ausztráliából. Érdekes túra volt, amelyen mini magyar küldöttséggel vettünk részt, kisebb csapatot vittünk, mint a Dominikai Köztársaság. Mi, akik kint voltunk, megpróbáltunk mindent megtenni a sikeres szereplés érdekében, a vb előtt saját költségen egy hetet Ausztráliában edzőtáboroztunk. Zsu tizenhét éve, 2005-ben Montrealban úszott először döntőben világbajnokságon, Szebi pedig mar nyolc éremnél tart világversenyeken győriként, ami nem akármilyen teljesítmény. Nagyon büszke vagyok a győri különítményre, kiváló felkészülési állomás volt a rövidpályás vb a párizsi olimpiáig vezető úton” – mondta a Győr+ Médiának Petrov Iván, a Győri Úszó SE edzője.