Győrben duplázott a kerekesszékes teniszező

MTI Fotó: Facebook/Hungarian Tennis
2023.08.28. 08:00

A paralimpiai kvótára hajtó Németh Roland két aranyéremmel zárta a kerekesszékes teniszezők Győrben rendezett országos bajnokságát.

A januári fedett pályás ob-n is diadalmaskodó játékos a keménypályás torna elődöntőjében Lelik Ferencet verte, a fináléban pedig a tavalyi győztes Farkas Attilánál bizonyult jobbnak 6:1 6:4-gyel. Ezzel begyűjtötte negyedik szabadtéri bajnoki címét, 2017 óta pedig az elsőt.

A 32 éves Németh párosban is elhódította a trófeát, mivel az első bajnoki címét ünneplő Pokornyi Tamás oldalán a döntőben 6:7, 6:0, 10-8-ra nyert a Farkas Attila, Szabó Béla duó ellen.

Németh hosszú kihagyás után, idén tért vissza a sportághoz azzal a céllal, hogy a 2016-os riói seregszemle után kijusson a jövő évi, párizsi paralimpiára is. Az egyéves kvalifikációs sorozat júliusban zárul, Németh mellett az első paralimpiájára hajtó Farkas Attila is esélyes lehet a részvételre.