Fradi: meglepő döntetlen a BL-ben

Pécskai István Fotó: fradi.hu
2023.07.11. 22:37

Megkezdte szereplését a labdarúgó-Bajnokok Ligája selejtezőjében a Ferencváros csapata. Az NB I címvédője a feröeri KÍ Klaksvík otthonában meglepetésre csak 0-0-s döntetlent ért el.

A Fradi azzal a céllal vágott neki a nemzetközi kupaszereplésnek, hogy 2020 után ismét kivívja a csoportkörbe jutást a legrangosabb európai sorozatban.

Jól kezdte a találkozót a Ferencváros, több alkalommal is sikerült helyzetet kialakítania az ellenfél kapuja előtt, de a zöld-fehérek csak lesgólig jutottak. Az első félidő hajrájában aztán a hazaiak kis híján megszerezték a vezetést, de végül a kapufa kisegítette a magyar csapatot.

A második félidőben is próbálkozott a Ferencváros, többek között az exgyirmóti Varga Barnabás révén veszélyeztette az izlandiak kapuját, de nem sikerült betalálnia, maradt a 0-0.

A visszavágót jövő szerdán Budapesten rendezik.