Kétgólos hátrányból fordított az ETO

Fotó: Győr+ Archív, Vig Norbert
2022.04.29. 19:47

Gólgazdag mérkőzést játszott pénteken este az ETO FC Győr Békéscsabán.

A Merkantil Bank Liga 35. fordulójában Békéscsabán vendégszerepelt az ETO FC Győr. Bár a hazaiak az első félidőt követően még 2-0-ra vezettek, a folytatásban gyökeresen átalakult a meccs képe.

A második játékrész első percében Fodor révén szépített a Győr, majd alig két percre rá büntetőhöz jutott az ETO, amelyet Priskin értékesített (2-2).

A 65. percben már nálunk volt az előny, ismét Priskin volt eredményes, megfordítva ezzel a találkozó kimenetelét.

Békéscsaba – ETO FC 2-3 (2-0)

Békéscsaba: Winter – Hodonicki, Farkas M., Bora, Kitl (Szabó P. 76′), Puskás, Sipos (Zvara 76′), Király (Babinyecz 52′), Máris, Horváth P. (Gránicz 76′), Lukács (Ilyés 19′). Vezetőedző: Brlázs István.

ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Csonka B. (Lipták 80′), Fodor, Forgács (Vincze Á. 46′), Kiss M., Tuboly, Óvári (Hanzli 92′), Vitális (Klausz 75′), Priskin (Berki 75′), Bacsa. Vezetőedző: Klausz László.

Gsz.: Ilyés (22’), Kitl (38’) ill. Fodor (46’), Priskin (50’, 65’).

Kiállítva: Farkas M. (48’).

Klausz László: Az első félidő nagyon gyengére sikerült, kár is lenne rá szavakat pazarolni, viszont a szünetben sikerült úgy felpörgetni a fiúkat, hogy egy teljesen más csapat ment ki a pályára, és úgy gondolom, nagyon nagy dolog volt, hogy kétgólos hátrányból győzni tudtunk.