Győri Audi ETO KC

Drámai végjáték után nyitott maradt a bajnokság

Fotó: Kovács Ainkó
2022.04.14. 20:21

A bajnoki címvédő Ferencváros és az idén eddig még veretlen Győri Audi ETO KC csapott össze ma este Budapesten a női kézilabda bajnokság csúcsrangadóján.

Húsz perces csúszással kezdődött az összecsapás, ugyanis a győri csapat nem érkezett meg időben Budapestre, az M1-esen történt délutáni balesetek és torlódások miatt.

A ma esti találkozón egy ETO győzelem hatalmas lépést jelentett volna a bajnoki cím visszahódítása felé, hiszen az őszi győri találkozón öt gólos ETO-siker született. Egy öt gólnál nagyobb ferencvárosi siker ugyanakkor a Fradi felé billentette volna a mérleg nyelvét.

Felváltva estek a gólok az első percekben, aztán viszont hamar nehéz helyzetbe hozta magát az ETO: Brattset Dale-t és Oftedalt is kiállították, így 2-2-es állásról hamarosan hat góllal, 8-2-re meglépett a Ferencváros.

A mieink csak nehezen kezdték meg a felzárkózást, és három-négy gólnál közelebbre nem tudtak közelebb kerülni a Fradihoz. Igazi parázs csatát, vérbeli rangadót láthatott az Elek Gyula Aréna közönsége. Az első félidő utolsó perceit szokás szerint megnyomta az ETO, így egy gólra megközelítette a vendéglátókat (14-13), ám az első játékrészben egyszer sem volt nálunk az előny.

A folytatásban aztán Ambros Martín tanítványai magukhoz ragadták a kezdeményezést, és hamarosan – a meccs során először – átvették a vezetést. Ám ismét magukhoz tértek a fővárosi zöld-fehérek és egyenlítettek.

Olyannyira, hogy a Fradi a végjátékban vesztes helyzetből felállva egy időn túli büntetőből végül ötgólos előnyt csikart ki, ezzel pedig továbbra is nyitott maradt a bajnokság.

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 29-24 (14-13)

Ambros Martín: Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, és az is lett belőle. Hatalmas nyomás volt a játékosokon mindkét oldalon. Több hibát is elkövettünk a találkozó során, amit kihasznált az ellenfél. Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de úgy érzem a játékvezetők az utolsó percekben helyzetbe hozták az ellenfelünket. Nincs még itt az idő arra, hogy számolgassunk. Az egyetlen lehetőségünk, hogy az utolsó mérkőzésig küzdjünk, és mindent megtegyünk a végső sikerért.”

Elek Gáborral történt meccsközbeni konfliktusát nem kívánta kommentálni a győriek vezetőedzője.

Mivel november közepén az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes győriek 25-20-re nyertek, a versenykiírás értelmében a szezon végén pontegyenlőség esetén az összgólkülönbség dönti majd el az aranyérem sorsát a két együttes között.

Az ETO-nak még kettő, az FTC-nek viszont öt mérkőzése van hátra.